środa, 29 lipca 2020 06:22

Manicure hybrydowy, żelowy, a może japoński? Czym charakteryzują się te 3 rodzaje pielęgnacji paznokci?

Autor Głos 24
Manicure hybrydowy, żelowy, a może japoński? Czym charakteryzują się te 3 rodzaje pielęgnacji paznokci?

Manicure hybrydowy jest jedną z najpopularniejszych metod pielęgnacji paznokci, ale nie jedyną. Wiele kobiet wciąż decyduje się na manicure żelowy lub, coraz popularniejszy w Polsce, manicure japoński. Na czym polegają te metody stylizacji?

Manicure hybrydowy

Manicure żelowy

Manicure japoński

Wszystkie trzy metody pozwalają na estetyczną, a co ważne, wytrzymałą stylizację paznokci. Raz wykonany manicure należy powtarzać co 3-4 tygodnie.

Manicure hybrydowy

Wiele pań decyduje się na manicure hybrydowy z kilku powodów. Po pierwsze, jego wykonanie jest stosunkowo proste - wystarczy zakupić podstawowe akcesoria i produkty, aby w kilkadziesiąt minut zyskać perfekcyjnie wyglądające paznokcie. Po drugie, wykonanie takiego manicure w gabinecie kosmetycznym nie jest drogie. Cena podstawowego zabiegu to około 50 zł, jednak mogą ją zwiększyć zastosowane zdobienia i dodatki. Na paznokciach pomalowanych lakierami hybrydowymi łatwo jest też wykonać skomplikowane, malowane ręcznie wzory, z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych lakierów i żeli. Metodą hybrydową wykonuje się zarówno manicure, jak i pedicure.

manicure hybrydowy

Manicure żelowy

Manicure hybrydowy wykonuje się lakierami, które konsystencją zbliżone są do tradycyjnych lakierów do paznokci, natomiast manicure żelowy to metoda, wykorzystująca specjalną masę w formie żelu, znacznie gęstszą od lakieru hybrydowego. Żel do manicure, podobnie jak produkty do manicure hybrydowego, utwardza się w lampie UV, a następnie opracowuje przy pomocy pilników o różnej gradacji. Popularne jest obecnie połączenie metody żelowej i hybrydowej w ten sposób, że warstwę bazową stanowi żel, natomiast kolor i zdobienia wykonywane są lakierami hybrydowymi. Samodzielne wykonanie manicure żelowego jest skomplikowane, dlatego chcąc wybrać tę metodę, warto udać się do profesjonalnego salonu, w który oferuje zabiegi na dłonie i stopy, np. J'adore Instytut w Warszawie.

Manicure japoński

Manicure japoński to propozycja dla pań, które preferują naturalną elegancję bez użycia kolorowych lakierów do paznokci. Ta metoda polega na wzmocnieniu płytki paznokcia, uszczelnieniu jej i wzbogaceniu o niezbędne do pięknego wyglądu składniki mineralne. W tym wypadku nie używa się lakierów, lamp i innych akcesoriów, a jedynie specjalistycznej pasty witaminowej oraz utrwalającego pudru i przyrządów, służących do nadania paznokciom pożądanego kształtu. W efekcie paznokcie wyglądają perfekcyjnie i zdrowo. Naturalny blask płytki utrzymuje się przez około 2 tygodnie, a koszt wykonania manicure japońskiego waha się od 30 do 80 zł.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje