piątek, 29 października 2021 06:34

Maseczki w szkołach i na uczelniach - to będzie obowiązek?

Autor Aleksandra Tokarz
Maseczki w szkołach i na uczelniach - to będzie obowiązek?

Nowe rozporządzenie, którego projekt trafił już do wykazu prac legislacyjnych rządu, ma uregulować zmiany w obostrzeniach na listopad 2021 - informuje RadioZet. Wśród restrykcji ma znaleźć się zapis dotyczący obowiązku noszenia maseczek w szkołach i na uczelniach.

Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów o ograniczeniach, nakazach i zakazach w związku z wystąpieniem stanu epidemii obostrzenia związane z pandemią koronawirusa mają zostać przedłużone do 30 listopada.

Nowe rozporządzenie, którego projekt trafił już do wykazu prac legislacyjnych rządu, ma jednak regulować zmiany w obostrzeniach na listopad. Modyfikacji poddany zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa – jak czytamy w projekcie maseczki na terenie szkół, placówek oświatowych i uczelni będą obowiązkowe "w czasie poza zajęciami", chyba że "inaczej postanowi kierujący takim podmiotem".

"Rozwiązanie umożliwia elastyczne podejmowanie decyzji przez kierujących ww. podmiotami w zależności od lokalnej sytuacji epidemicznej uwzględniającej takie czynniki, jak liczba zaszczepionych osób, czy też wskaźnik zachorowań w danej miejscowości lub województwie" – czytamy w projekcie rozporządzenia. Jak dodano, uzasadnieniem wprowadzenia nowych przepisów jest zwiększone ryzyko ewentualnych kontaktów w przerwach między zajęciami mogących skutkować transmisją wirusa SARS-CoV-2.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje