czwartek, 16 stycznia 2020 08:30

Z Legii do Wisły. Mateusz Hołownia wypożyczony do zespołu Białej Gwiazdy

Autor Tomasz Stępień
Z Legii do Wisły. Mateusz Hołownia wypożyczony do zespołu Białej Gwiazdy

21-letni lewy obrońca Mateusz Hołownia dołączył do drużyny Białej Gwiazdy. Zawodnik zasilił ekipę z Reymonta na zasadzie wypożyczenia, które będzie obowiązywać do końca trwającego sezonu.

Mateusz Hołownia urodził się 6 maja 1998 roku w Białej Podlaskiej. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnych stronach - w lokalnej Niwie Łomazy, skąd szybko przeniósł się do TOP 54 Biała Podlaska, słynącego ze szkolenia młodzieży. Jeszcze w wieku juniorskim, jako 13-latek, trafił do Legii Warszawa. Trzy lata później otrzymał szansę występów na szczeblu seniorskim, debiutując w końcówce spotkania o Superpuchar, w którym Wojskowi mierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz. Łącznie w pierwszej drużynie zagrał sześć razy, w tym w kwalifikacjach do Ligi Europy.

W stołecznym klubie zbierał minuty także w rezerwach oraz w zespołach juniorskich, zaliczając regularne występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Sezon 2017/2018 Hołownia spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ruchu Chorzów, będąc podstawowym zawodnikiem Niebieskich. We wspomnianej kampanii zaliczył 29 spotkań, zdobywając 3 trafienia. Kolejnym przystankiem w karierze defensora był Śląsk Wrocław, do którego przeniósł się na zasadzie transferu czasowego. W czasie pobytu w drużynie Zielono-Biało-Czerwonych 14-krotnie wybiegał na murawę w ramach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski, dorzucając 4 spotkania w drugim zespole.

Mateusz Hołownia uchodzi za jednego z najzdolniejszych obrońców młodego pokolenia, co potwierdzają liczne powołania do reprezentacji Polski w poszczególnych rocznikach. Zaczynał od kadry U-15, poprzez U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, aż do U-21.

info i fot: Wisła Kraków

Sport

Sport - najnowsze informacje