środa, 7 kwietnia 2021 10:54

Michałowice. Chciał ominąć radiowóz i … wpadł do rowu. Miał sporo na sumieniu

Autor Aleksandra Tokarz
Michałowice. Chciał ominąć radiowóz i … wpadł do rowu. Miał sporo na sumieniu

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali mężczyznę, który nie tylko miał przy sobie narkotyki, ale także kierował pod ich wpływem. Chcąc uciec funkcjonariuszom, ominął radiowóz i wpadł do rowu. Jak się okazało, pozostałe porcje narkotyków przechowywał ... w zamrażarce.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy współpracy z Wydziałem do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wpadli na trop 22-latka z Krakowa, który miała posiadać narkotyki.  

- 2 kwietnia br. patrol prewencji, widząc w Michałowicach nadjeżdżające audi, kierowane przez znanego im 22-latka, usiłował zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący jednak na widok radiowozu nie zatrzymał się, a wręcz przyśpieszył i próbował poboczem drogi ominąć radiowóz. Jednak podczas tego manewru wpadł do przydrożnego rowu - informuje podkom. Justyna Fil, rzecznik prasowy KPP w Krakowie.

Policjanci po wylegitymowaniu mężczyzny potwierdzili jego tożsamość. Tak, jak przypuszczali, był to 22-latek z Krakowa podejrzewany przez nich o posiadanie narkotyków.

Małopolska. Karetki znów oczekują przed oddziałami. Dziennie wyjeżdżają niemal 900 razy
Tylko wczoraj w całej Małopolsce zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały 861 razy. W ciągu trzech świątecznych dni wyjazdów było blisko 2,5 tysiąca. - Niemal 1800 z tych wyjazdów dotyczyło osób w kwarantannie lub tych, którym wykonywano test na koronawirusa – informuje wojewoda małopolski.

- Okazało się, że mężczyzna rzeczywiście przewoził na podłodze, przed tylnymi siedzeniami, zapakowaną w srebrną folię, amfetaminę. Policjanci nabrali też podejrzeń, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających i zrobili mu test, który te przypuszczenia potwierdził. W trakcie dalszych czynności stróże prawa udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania zatrzymanego, gdzie ujawnili znacznie więcej porcji amfetaminy, które znaleźli w zamrażarce - dodaje rzeczniczka.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 207 gramów tego narkotyku. 22-latek noc spędził w pomieszczeniu dla zatrzymanych.

- 4 kwietnia, w prokuraturze, usłyszał dwa zarzuty: posiadania znacznych ilości narkotyków, czyniąc tym samym przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu i uczestnictwa w takim obrocie oraz niezatrzymania się niezwłocznego do kontroli drogowej, pomimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy - informuje podkom. Fil.

Dodatkowo, prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Jeżeli badanie krwi podejrzanego potwierdzi, że w czasie zatrzymania był pod działaniem narkotyków, to usłyszy kolejny zarzut dotyczący kierowania pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. Za popełnione przestępstwa 22-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje