czwartek, 12 marca 2020 15:20

Miechów. Jest oświadczenie na temat aktualnej sytuacji w regionie w związku z koronawirusem

Autor Mirosław Haładyj
Miechów. Jest oświadczenie na temat aktualnej sytuacji w regionie w związku z koronawirusem

Władze Starostwa Powiatowego w Miechowie w związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem wydały oświadczenie na temat aktualnej sytuacji w regionie.

Poniżej prezentujemy jego treść.

Informujemy, że na dzień 12 marca 2020 r. w Szpitalu św. Anny w Miechowie nie ma i nie było potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców Miechowszczyzny o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Prosimy również, by ograniczyć maksymalnie wizyty w urzędach. Pilne sprawy można załatwiać drogą elektroniczną lub telefoniczną. Dotyczy to także ośrodków zdrowia, poradni specjalistycznych i przychodni lekarskich.

Uczulamy młodzież i ich rodziców lub opiekunów, by przymusowy czas wolny od zajęć szkolnych spędzali w swoich domach. Przestrzegamy przed gromadzeniem się młodzieży w zorganizowanych grupach, spędzaniem czasu w restauracjach itp. Zgodnie z rekomendacją Ministra Zdrowia przypominamy, że nie jest to czas ferii. Bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz za innych, jednocześnie zachowajmy przy tym rozsądek i spokój.

Przypominamy, że pod numerem tel. 800-190-590 funkcjonuje Telefoniczna Informacja Pacjenta NFZ. Tu przez całą dobę tu przez całą dobę można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskać można informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują:

  • czym jest koronawirus
  • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
  • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
  • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
  • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich, można uzyskać na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Starostwo Powiatowe w Miechowie
Fot.: Szpital Św. Anny w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje