środa, 26 lutego 2020 13:58

Miechów. Uczniowie z "Jedynki" i "Podstawówki" zagrali dla Kornelii

Autor Mirosław Haładyj
Miechów. Uczniowie z "Jedynki" i "Podstawówki" zagrali dla Kornelii

Pełny odniesień do miłości, najpiękniejszego uczucia, które towarzyszy człowiekowi przez całe jego życie, był koncert charytatywny pt. „Moja miłość największa”, w wykonaniu uczniów - Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie oraz Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Racławicach, który odbył się u kresu karnawału i na progu Wielkiego Postu, 25 lutego w kinie CKiS.

Wydarzenie dedykowane było 7-letniej niepełnosprawnej Kornelii Krysa z Marchocic. Dzielnej bohaterce towarzyszyła siostra bliźniaczka Kasia i rodzice – Przemysław i Katarzyna.

– Prawdziwa miłość ma swoje źródło w Bogu. Nie jest tylko uczuciem. Najczęściej jest ciągiem zwyczajnych, codziennych postaw, gestów, oddawania siebie kropla po kropli, chwila po chwili, swojego życia, czasu, obecności, osobie którą kochamy, na której nam zależy

– powiedziała katechetka ZS Nr 1, siostra Teresa, która wraz z siostrą Mariolą zainicjowały koncert i przygotowały do niego młodzież z „Ekonomika”.

Zarówno sam koncert jak i poprzedzające go akcje charytatywne w szkołach – w miechowskim „Ekonomiku”, w „Podstawówce” i w Kościele św. Piotra i Pawła w Racławicach, przyniosły efekty w postaci wsparcia finansowego na rehabilitację dla Kornelii, która jest trudna i kosztowna.

– Ta wspaniała akcja wolontariatu to lekcja empatii, wrażliwości i przede wszystkim pokory dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla dzieci i młodzieży szkolnej

– podsumowała koncert Marzena Samborska, dyr. ZS Nr 1 wyrażając przekonanie, że raz otwarte serce nie będzie obojętne na potrzeby drugiego człowieka.

W koncercie uczestniczyli m.in. przedstawiciele powiatu miechowskiego – starosta Jacek Kobyłka, członek Zarządu Rafał Pawlik, radna Sylwia Suchecka, sekretarz Maria Sztuk oraz burmistrz Dariusz Marczewski, ks. proboszczowie z Miechowa i Racławic – Franciszek Siarek oraz Krzysztof Gałecki.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka