czwartek, 14 stycznia 2021 06:46

Miechowszczyzna chce przyciągnąć inwestorów. Jak?

Autor Mirosław Haładyj
Miechowszczyzna chce przyciągnąć inwestorów. Jak?

12 stycznia ogłoszone zostało postępowanie w trybie zamówienia publicznego na projekt urbanistyczno-architektoniczny parku technologicznego w Książu Wielkim – Powiat Miechowski. Jest to kolejny, zasadniczy krok do organizacji strefy i przyciągnięcia na Miechowszczyznę inwestorów.

By zhierarchizować i omówić kolejne oraz podsumować zrealizowane działania, 13 stycznia w Starostwie na roboczo spotkali się samorządowcy Powiatu Miechowskiego – starostowie Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, przewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Świerczek z wójtem Gminy Książ Wielki – Markiem Szopą. Wyłoniona w postępowaniu firma będzie miała za zadanie opracowanie  atrakcyjnej propozycji koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, która zapewni optymalne wykorzystanie terenu w celu osiągnięcia najbardziej efektywnego zagospodarowania pod inwestycje w Parku Technologicznym w Książu Wielkim, przymierzanego na gruntach Powiatu Miechowskiego umiejscowionych w sąsiedztwie planowanego węzła komunikacyjnego trasy S-7. Do zagospodarowania urbanistycznego jest około 100 hektarów. Co ważne, wspomniane tereny inwestycyjne w strefie przeznaczone są dla działalności nieistotnie oddziaływającej na środowisko.

Uczestnicy spotkania poruszyli temat uzbrojenia terenu w podstawowe media – prąd o odpowiedniej mocy, wodę, ścieki gaz oraz aktualizację klasyfikacji gleb działek pod strefę.  Postępy w tej kwestii zrelacjonował wójt Marek Szopa. Informował m.in., iż po interwencji PGE planuje przeprowadzić ze świętokrzyskiego Sędziszowa, przez Książ Wielki koło nowej „siódemki” do Miechowa wysokonapięciową linię energetyczną 110 kV. Potencjalni inwestorzy mają już do dyspozycji 15kV oraz w samym Książu – 30kV.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje