niedziela, 24 października 2021 07:35

Minister Czarnek honorowym obywatelem małopolskiej gminy. Za obronę przed "ideologizacją"

Autor Mirosław Haładyj
Minister Czarnek honorowym obywatelem małopolskiej gminy. Za obronę przed "ideologizacją"

W miniony czwartek (21 października) Przemysław Czarnek otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Lipinki (powiat gorlicki).

30 sierpnia Komisja Oświaty, Kultury i Opieki Społecznej wystąpiła z wnioskiem o nadanie Przemysławowi Czarnkowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Lipinki. Jej zdaniem minister zasługuje na najwyższe wyróżnienie m.in. za obronę szkoły przed ideologizacją.

W czwartek (21 października) Rada Gminy Lipinki jednogłośnie podjęła uchwałę w tej sprawie.

– Wyrażając zdecydowanie katolickie poglądy, był wielokrotnie atakowany, organizowano przeciwko niemu nagonki medialne, a także proces sądowy. Jako Minister Edukacji i Nauki zmierza do obrony szkoły przed ideologizacją. Był częstym gościem w Lipinkach ze względu na przyjaźń z profesorem Mieczysławem Rybą i spotkał się z mieszkańcami naszej gminy. W ten sposób stał się czcicielem Matki Bożej Lipińskiej, a o Lipinkach wspominał w swoich wystąpieniach medialnych, pokazując naszą gminę i parafię, jako przykład wierności Bogu i Ojczyźnie

– można przeczytać w uzasadnieniu uchwały Rady Gminy Lipinki.

Wójt gminy Lipinki Czesław Rakoczy w czasie czwartkowej sesji wygłosił laudację w której podkreślił, że:

– W dzisiejszych czasach odwaga i męstwo nie należą do pospolitych cech i myślę, że pan minister w swoich działaniach – popierając rodzinę, popierając wartości moralne, w swej dbałości o szkołę będzie preferował i nie wyrzeknie się tego, co mogliśmy doświadczyć w ostatnim czasie.

Nagranie z uroczystej sesji można obejrzeć poniżej:

Inf.: UG Lipniki, Youtube
Fot.: Youtube / screen

Gorlice - najnowsze informacje