środa, 13 lipca 2022 11:38

Minister Kraska w bocheńskim szpitalu. "Mogę z dumą przyznać, że był pod wrażeniem"

Autor Katarzyna Jamróz
Minister Kraska w bocheńskim szpitalu. "Mogę z dumą przyznać, że był pod wrażeniem"

Waldemar Kraska, Wiceminister Zdrowia odwiedził bocheński szpital, gdzie spotkał się z władzami powiatu, dyrekcją i pracownikami szpitala.

Minister Kraska wspólnie z Posłanką Józefą Szczurek Żelazko spotkali się z ordynatorami poszczególnych oddziałów oraz oddziałowymi, gdzie rozmawiali o sytuacji placówki i problemach z jakimi się mierzą. Interesował się także czasem w którym medycy walczyli z epidemią. Nie zabrakło podziękowań za ciężką pracę.

Minister odwiedził SOR, oddział Intensywnej Terapii, Chirurgię i Pracownię Endoskopii. Zapoznał się z inwestycjami, które udało się zrealizować w ostatnim czasie.

– Bardzo się cieszę, że pan minister odpowiedział na zaproszenie Pani Poseł oraz moje i odwiedził szpital. Mogę z dumą przyznać, że był pod wrażeniem nie tylko sytuacji szpitala, ale również zabezpieczenia medycznego i modernizacji oddziałów, SOR-u czy poradni specjalistycznych. 1500 porodów, skomplikowane operacje jak choćby ostatnia, która pozwoliła na uratowanie życia pacjentowi z raną kłutą serca, to tylko niektóre sukcesy tej placówki

– mówi starosta Adam Korta.

Inf./Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje