sobota, 22 maja 2021 19:05

Minister Niedzielski pod ochroną. Co się stało?

Autor Mirosław Haładyj
Minister Niedzielski pod ochroną. Co się stało?

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że, w związku z piątkowym incydentem, został objęty ochroną. "To pierwsza taka sytuacja - otrzymałem już ochronę. Smutny robi się ten świat…" - przekazał Onetowi ministet.

Do bloku, w którym mieszka szef resortu zdrowia, w piątek wieczorem wdarła się grupa osób. O natarczywości zgromadzonych Adam Niedzielski poinformował policję przed godziną 20:00. Wynikiem tego zdarzenia jest objęcie ministra zdrowia ochroną.

Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i współczucia dotyczące wczorajszej sytuacji. Zostałem objęty ochroną. Podjęte zostaną również kroki prawne. Bezmyślna agresja nie może zdominować naszego życia publicznego i pozostać bez reakcji

napisał na Twitterze Niedzielski.

Jak informuje portal Onet.pl, sprawa wtargnięcia została przekazana do prokuratury celem oceny prawno-karnej. - W zależności od oceny prokuratury policja będzie prowadzić dalsze czynności - powiedział  - powiedział portalowi zastępca rzecznika stołecznej policji podkom. Rafał Retmaniak.

Inf.: Twitter

Polska

Polska - najnowsze informacje