poniedziałek, 14 grudnia 2020 12:55

Minister zdrowia: Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń

Autor Aleksandra Tokarz
Minister zdrowia: Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń

- Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych, które dotyczą okresu ferii, by uniknąć trzeciej fali - powiedział po spotkaniu z prezydentem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił, że szczepienia mają pozwolić osiągnąć cel strategiczny, czyli zapanowanie nad epidemią w 2021 roku. - Wyszczepienie tak dużej części populacji, żeby rzeczywiście można było zacząć powrót do normalności - podkreślił Dworczyk.

Minister Zdrowia poinformował, że będzie postulował przedłużenie obostrzeń. - Przedstawiłem prezydentowi wizję, w której niestety widmo trzeciej fali jest bardzo realne - stwierdził Adam Niedzielski.

Niedzielski tłumaczył, że III fala epidemii może być groźniejsza od poprzednich ze względu na duże obciążenie dla służby zdrowia.

-Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych obostrzeń, które dotyczą okresu ferii - po to, aby uniknąć trzeciej fali – powiedział minister Adam Niedzielski.

Koronawirus Małopolska [14 grudnia]: Szczegółowe dane - zakażenia, zgony
Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce. Prezentujemy najnowsze informacje. Małopolska [14 grudnia] * zakażonych: 102 618 (+143) * zmarło: 2 379 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 143 zakażeniach koronawirusem w Małopolsce w dniu dzisiejszym. Tak niskiego wyniku nie odnotowano w naszym wojewód…

-Styczeń upłynie nam pod znakiem szczepienia. Najprawdopodobniej w lutym zakończymy etap zero, polegający na szczepieniu medyków – dodał Minister Zdrowia.

W spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowe uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Głównym tematem była narodowa strategia szczepień.

fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Polska

Polska - najnowsze informacje