środa, 27 marca 2024 15:19

Moc i precyzja w jednym! Jak wybrać idealną młotowiertarkę?

Autor Artykuł sponsorowany
Moc i precyzja w jednym! Jak wybrać idealną młotowiertarkę?

Wiertarka udarowa to sprzęt, który znają wszyscy majsterkowicze. Przydaje się do wiercenia w twardych materiałach, wykorzystując moc udaru. Co jeśli to nie wystarcza i poszukujesz bardziej wszechstronnego urządzenia? Postaw na niezrównaną precyzję i moc młotowiertarki!

Do czego służy młotowiertarka i jak wybrać tę najlepszą?

młotowiertarki makita

Do czego przydają się młotowiertarki?

Do wiercenia otworu w ścianie z cegły lub betonu najczęściej wykorzystywana jest wiertarka - to oczywiste. Energię udaru wykorzystuje się przede wszystkim tam, gdzie klasyczny sprzęt jest zbyt słaby i istnieje ryzyko uszkodzenia silnika. Co zaś z młotowiertarkami? Na pierwszy rzut oka praca z nimi nie różni się wiele od wiercenia z udarem - to jednak pozory.

Jak wykorzystać funkcję dłutowania?

Młotowiertarki pozwalają na pracę posuwisto-zwrotną - przód-tył. Zakup młotowiertarki przyda się tam, gdzie musisz skuć posadzki, wyburzyć grubą ścianę lub usunąć stare okładziny ścienne. Z takiego sprzętu skorzysta zarówno domowy majsterkowicz podczas generalnego remontu, jak i profesjonalista zajmujący się wykańczaniem wnętrz, który potrzebuje uniwersalnego narzędzia.

Młotowiertarki Makita i Dewalt - dlaczego warto je wybierać?

młotowiertarki dewalt

W sklepach oferujących elektronarzędzia możesz znaleźć młotowiertarki wielu firm. Mało które marki cieszą się jednak tak dużą renomą, jak Dewalt i Makita.

Obaj producenci oferują szeroką gamę elektronarzędzi pomocnych w zwykłym wierceniu lub przy użyciu udaru, a także kuciu. Wybierz młotowiertarkę wyposażoną w wygodny system mocowania narzędzi SDS Plus (niekiedy określane po prostu SDS). Kiedy potrzebujesz naprawdę solidnego wsparcia, postaw na SDS Max przeznaczony do najcięższych prac.

Zarówno młotowiertarki Dewalt, jak i Makita dostępne są w wersji wyposażonej w łatwe do wymiany akumulatory, jak i wersje sieciowe, oferujące większą moc kosztem mniejszej mobilności.

Potrzebujesz narzędzia, które będzie pracowało naprawdę długo? Silniki elektryczne w urządzeniach Makita zasilają baterie w technologii LXT. Z kolei Dewalt opracował XR. Rozwiązania te działają podobnie i pozwalają na wydłużenie czasu pracy urządzenia do maksimum.

Jaka młotowiertarka do użytku domowego, a jaka do profesjonalnego? Jaką młotowiertarkę kupić?

Dobra młotowiertarka do ciężkich prac lub niewielkiego remontu będzie wyróżniała się nieco innymi cechami. Jakie są najważniejsze parametry młotowiertarek i dlaczego?

  • Moc urządzenia - wpływa na czas pracy urządzenia i jego zastosowanie. Większa moc to także wyższa waga sprzętu;
  • częstotliwość udaru - określa ile cykli pracy w ciągu określonej jednostki czasu wykonuje dłuto - z reguły liczone w tysiącach uderzeń na minutę. Wyższa częstotliwość oznacza większą ergonomię pracy;
  • moc (energia) udaru - definiuje siłę pojedynczego uderzenia dłuta. Wyższy parametr pozwala wykuwać otwory w naprawdę twardych materiałach budowlanych, jak zbrojony beton;
  • maksymalna prędkość obrotowa - w przypadku młotowiertarek poziom prędkości obrotowej jest sporo niższy niż w zwykłych wiertarkach. Wynika to z innej konstrukcji przekładni i tego, że wiercenie musi być bardziej precyzyjne niż kucie;
  • poziom wibracji podczas pracy - im mniejsze są wibracje, tym przyjemniej pracuje się z danym urządzeniem;
  • ciężar - zależy przede wszystkim od mocy oraz rodzaju zasilania. Urządzenia sieciowe są lżejsze niż akumulatorowe. Zasilanie bezprzewodowe jednak pozwala na przemieszczanie się po placu robót bez ograniczeń;
  • rodzaj uchwytu - obecnie stosuje się system SDS Plus oraz SDS Max. Oba zapewniają łatwą wymianę osprzętu - SDS Max jest przeznaczony do pracy przy dużym obciążeniu.

Sprawdź dodatkowe funkcje młotowiertarek przed zakupem!

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oferowane przez producenta. Niektóre urządzenia posiadają oznaczenie przeciążenia silnika oraz wskaźnik zużycia szczotek.

Znaczenie może mieć też ogranicznik głębokości wiercenia oraz funkcja redukcji drgań. Przy intensywnym wierceniu lub kuciu znaczenie ma współpraca z systemem odsysania. Dzięki niemu zachowasz czystość w miejscu pracy.

Gdzie kupisz dobrą młotowiertarkę? Najlepsza młotowiertarka tylko w Narzędziownia.shop

Nie jesteś pewien, jaką młotowiertarkę wybrać do domu? A może potrzebujesz sprzętu dla profesjonalistów, ponieważ prowadzisz firmę zajmującą się wykańczaniem wnętrz? W sklepie Narzedziownia.shop znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz - młotowiertarki Makita i Dewalt do zadań specjalnych czekają!

Sprawdź aktualny ranking młotowiertarek. Przeglądaj bogatą ofertę sprzętu i korzystaj z wygodnego systemu filtrów, dzięki któremu w okamgnieniu zlokalizujesz idealne narzędzie do pracy. Ze sklepem Narzedziownia.shop każda praca stanie się prostsza.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka