sobota, 16 kwietnia 2022 11:02

Mochnaczka Wyżna - zderzenie Lexusa i MINI Coopera. Droga była częściowo nieprzejezdna

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Mochnaczka Wyżna - zderzenie Lexusa i MINI Coopera. Droga była częściowo nieprzejezdna

15 kwietnia o godzinie 13:41 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Mochnaczka Wyżna zostały wezwane do działań w Mochnaczce Wyżnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 75 z drogą wojewódzką o numerze 981 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Pojazdem marki Lexus posiadającym niewielkie uszkodzenie boczne podróżowały dwie osoby dorosłe, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Samochodem osobowym marki MINI Cooper posiadającym uszkodzenia przedniej części pojazdu podróżowały dwie osoby dorosłe. Jedna z nich uskarżała się na dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Kierowano ruchem, który odbywał się wahadłowo. Odłączono akumulator w pojeździe marki MINI COOPER. Po przebadaniu uczestników kolizji wszyscy oni pozostali na miejscu zdarzenia. Dalsze działania straży pożarnej polegały na przemieszczeniu pojazdów poza obrys jezdni oraz usunięciu pozostałości po kolizji. Plamę płynów eksploatacyjnych zasypano sorbentem.

Po przemieszczeniu pojazdów poza jezdnie udrożniono ruch w obydwu kierunkach.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje