wtorek, 16 lipca 2019 08:58

Moczydło. Miejscowa OSP zwycięża po raz czwarty z rzędu

Autor Mirosław Haładyj
Moczydło. Miejscowa OSP zwycięża po raz czwarty z rzędu

Po raz czwarty z rzędu drużyna OSP Moczydło zajęła pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych jakie rozegrano w minioną niedzielę, 14 lipca. Na podium stanęły te same drużyny co rok temu, z tą różnicą, że miejscami zamieniły się OSP Trzonów (poprzednio trzecia) i OSP Książ Mały (poprzednio druga). Na powyższym zdjęciu strażacy prezentują się z otrzymanym dyplomem najlepszych ochotników w Gminie. Jako pierwszy z prawej stoi wójt i prezes Gminnego Związku OSP Marek Szopa, obok niego widzimy prezesa OSP Moczydło Szczepana Szafrańskiego. Natomiast ze strony lewej stoi brygadier Artur Zieliński z PSP w Miechowie (przewodniczący jury), a za nim radny i naczelnik OSP Moczydło Marcin Walczyński.

Najpierw przeprowadzono próby sprawnościowe w sztafecie. Decyzją jury zrezygnowano z biegu po równoważni ponieważ padający z przerwami deszcz, utrudniałby pokonanie przeszkody, a wszyscy musieli mieć równe szanse. OSP Moczydło w tej konkurencji miało najlepszy czas – 62 sekundy. OSP Trzonów był wolniejszy zaledwie o 0,2 s., lecz ich zawodnik przewrócił jedną przeszkodę, za co drużyna otrzymała trzy punkty karne. Najwolniejszą sztafetą okazali się zawodnicy OSP Łazy, którzy pokonali tę konkurencję w 76 sekund.

W rozwijaniu linii gaśniczej znowu najlepsze okazało się OSP Moczydło z czasem 40,1 s. Minimalnie gorsi byli  druhowie z Trzonowa uzyskując 41,3 s. Najgorszy wynik – 72,5 s osiągnęli strażacy z Głogowian-Starej Wsi. Warto odnotować dobry wynik startującej poza konkursem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z tej wsi, która w tej samej konkurencji uzyskała czas 55,5 s. Poniżej można zobaczyć film z tej konkurencji.

W oczekiwaniu na zliczenie wyników i ogłoszenie zwycięzców, druhowie z OSP Moczydło ustawili się do zdjęcia,  natomiast naczelnik gminny OSP Kazimierz Kamiński paradował dumnie z najmłodszym strażakiem w mundurze – Nikodemem Seczówką.

Po rozdaniu dyplomów dla drużyn z podium, swoje gratulacje złożył wójt Marka Szopa. Najlepsze drużyny pochwalił za osiągnięte wyniki, natomiast wszystkim uczestnikom zawodów podziękował za udział i sportową walkę.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, czego  dowodem była wysoka frekwencja publiczności, która szczelnie wypełniła okoliczne parkingi. Zawodnikom i kibicom sprzyjała pogoda. Podczas gdy w okolicznych miejscowościach padało, na stadionie SKS „Jastrzębiec” tylko od czasu do czasu spadało kilka kropel deszczu, a znacznie częściej zza chmur wyglądało słońce.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: UG Książ Wielki

Miechów - najnowsze informacje