środa, 12 października 2022 08:24

Mopy do podłogi - jak wybrać odpowiedni mop?

Autor Artykuł sponsorowany
Mopy do podłogi - jak wybrać odpowiedni mop?

Mopy sznurkowe, mopy płaskie, a może mopy obrotowe? Warto wybrać dla siebie dobrej jakości mop, który ułatwi codzienne sprzątanie. Do każdej powierzchni należy specjalnie dostosować rodzaj mopa, tak, aby nie uszkodzić podłogi i zachować ją w świetnym stanie na długie lata.

Mopy do podłóg - jak wybrać najlepszy rodzaj?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli mopów, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko i prosto dopasować rodzaj sprzętu do typu podłogi. Inny mop sprawdzi się do mycia płytek w łazience i kuchni, inny do mycia podłogi na korytarzu, a jeszcze inny do czyszczenia drewnianej podłogi w salonie. Warto wybierać modele porządnie skonstruowane, których drążek nie rozleci się po silniejszym dociśnięciu do podłoża oraz takie, dzięki którym dotrzesz we wszystkie newralgiczne miejsca. Jeśli potrzebujesz mopa do paneli bądź lakierowanego drewna, świetnie sprawdzi się tradycyjny mop płaski z efektywną gąbczastą nakładką. Mop obrotowy będzie za to dobrym rozwiązaniem na doczyszczenie chropowatych płytek i fug.

Mop płaski, a może mop obrotowy? - rodzaje mopów do mycia podłogi

Wybierając mop do podłogi, musisz mieć świadomość, jakie rodzaje tych przyrządów do sprzątania są dostępne w sklepach. Najpopularniejsze obecnie są mopy płaskie i mopy rotacyjne zakończone sznureczkami lub paskami z różnych materiałów. Mop paskowy sprawdza się właściwie do mycia wszystkich rodzajów podłogi - należy jedynie wybrać odpowiedni materiał do danego podłoża. Sznurki bawełniane lub te wykonane z mikrofibry dobrze radzą sobie z drobnymi zabrudzeniami i są bezpieczne dla delikatnych drewnianych podłóg. Mopy paskowe mają nieznośną tendencję do zostawiania nieestetycznych smug. Mopy płaskie dostępne są natomiast w dwóch wersjach - prostokątnej oraz trójkątnej. Wersja trójkątna ułatwia dotarcie do wielu zakamarków i kątów. Najczęściej pokrywa je miękka i chłonna mikrofibra, która ułatwia czyszczenia i pochłania kurz.

Na co zwracać uwagę przy zakupie mopa do podłogi?

Mop to podstawowe narzędzie w każdym domu. Kupując mop do mycia podłóg, warto wybierać modele z wiadrem, które ułatwia odsączenie nadmiaru wody bez dotykania go gołymi rękoma. Pojemność wiadra zależy od tego, jak dużą powierzchnię masz do mycia. Aby dokonać właściwego zakupu, polecamy wybrać mop, w którym odciska się gąbkę lub materiał za pomocą specjalnego mechanizmu, a drążek jest solidnie wykonany i ma możliwość regulacji wysokości. Warto wybierać mopy, których nakładki można prać w pralce. W sprzedaży są również mopy ze spryskiwaczem, które ułatwiają codzienne sprzątanie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje