wtorek, 4 października 2022 12:25

[Foto] Muszyna. Po raz pierwszy spotkali się z seniorami z okazji międzynarodowego święta

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Foto] Muszyna. Po raz pierwszy spotkali się z seniorami z okazji międzynarodowego święta

1 października br. w Dworze Starostów w Muszynie odbył się I Powiatowy Dzień Seniora. Współorganizatorem wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości z terenu Sądecczyzny, była Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Właśnie z tej okazji, Powiat Nowosądecki, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, a także Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu, zorganizowały Powiatowy Dzień Seniora. Wśród licznych gości przybyłych na to wydarzenie byli m.in. samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele instytucji i organizacji wspierających swoją działalnością osoby starsze, a także przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku, rad seniorów i klubów seniorów z terenu Sądecczyzny. W spotkaniu uczestniczył również insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.

Wspólne przedsięwzięcie było nie tylko dobrą sposobnością, aby złożyć seniorom serdeczne życzenia w dniu ich święta, ale również okazją do rozmowy o problemach osób starszych, o ich bezpieczeństwie oraz potrzebach. Uczestnicy spotkania wysłuchali m.in. wykładu „ZUS dla seniora”, który poprowadził doradca emerytalny w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu oraz wykładu „Świadomy senior to bezpieczny senior”, który poprowadzili: mł. asp. Radosław Koział z Wydziału Prewencji oraz mł. asp. Artur Goliński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

By uświadamiać, że jesień życia może mieć wiele pięknych barw, a mądrość i doświadczenie życiowe seniorów służy młodym pokoleniom, Powiatowy Dzień Seniora z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Inf. KMP NS,
Fot. Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje