środa, 22 sierpnia 2018 08:18

Muzycy z Gminy Mszana Dolna zagrali na kalwaryjskim odpuście

Autor Marzena Gitler
Muzycy z Gminy Mszana Dolna zagrali na kalwaryjskim odpuście

Zaszczytną tradycją orkiestr dętych działających na terenie Gminy Mszana Dolna jest ich czynny udział w Procesji Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nie mogło ich więc w tym szczególnym dla wszystkich katolików miejscu zabraknąć również w tym roku.

17 sierpnia, podczas głównych uroczystości, swój wkład w oprawę muzyczną kalwaryjskiego odpustu włożyli muzycy „Echa Gór” z Kasinki Małej, „Echa Zagórzan” z Kasiny Wielkiej oraz Orkiestry OSP Mszana Górna. W uroczystej procesji towarzyszyły im asysty parafialne z poszczególnych miejscowości i parafialni pątnicy.

Uroczystość rozpoczęła się nieszporami maryjnymi przy Domku Matki Bożej, podczas których kazanie wygłosił bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa. Po nieszporach kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w tradycyjnej i barwnej procesji do kościoła Grobu Matki Bożej, gdzie Mszy św. sprawowanej przy ołtarzu polowym przewodniczył abp Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Homilię wygłosił abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Udział w uroczystości i Procesji Zaśnięcia NMP jest jednak momentem wieńczącym pielgrzymi szlak mieszkańców Gminy Mszana Dolna. Parafialni pątnicy przygotowują się do niego poprzez liczny udział i pobożną modlitwę na „Dróżkach Pana Jezusa” (w czwartek) oraz „Dróżkach Matki Boskiej” i dróżkach ofiarowanych za zmarłych (w piątek).

Magda Polańska, fot. www.krakow.gosc.pl

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka