poniedziałek, 28 października 2019 07:44

Myślenice: Darmowy autobus zawiezie na cmentarz

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Darmowy autobus zawiezie na cmentarz

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu i bezpłatny autobus na Wszystkich Świętych w Myślenicach.

Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą od 31 października do 2 listopada. Najważniejsze obejmą ul. Daszyńskiego, Piłsudskiego, Bergela i parkingów. W dniach 31 października i 1 listopada na terenie miasta kursować będzie bezpłatny autobus dla mieszkańców.

Od godzin popołudniowych 31 października do wieczora 2 listopada ulica Daszyńskiego będzie drogą jednokierunkową. Wjazd na drogę przebiegającą przy położonym po obu jej stronach cmentarzu parafialnym przy kościele św. Jakuba na Stradomiu od strony „zakopianki” i ulicy Marszałka Piłsudskiego zostanie zamknięty. Dojazd na wspomniany cmentarz będzie możliwy wyłącznie z centrum miasta: ulic Jagiełły i Niepodległości.

Od strony ul. Bergela ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się, dlatego służby zalecają korzystanie z osiedlowego parkingu nad basenem przy ul. Solidarności. W tym czasie zabronione będzie również parkowanie przy lewej (patrząc od strony Myślenic) krawędzi jezdni wzdłuż chodnika w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Sienkiewicza (droga w kierunku Polanki).

Straż Miejska w Myślenicach informuje – „Akcja znicz”

Okres Wszystkich Świętych to czas, gdy tłumnie odwiedzamy groby naszych bliskich. Dla wielu to chwila wyciszenia i zadumy. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, a także pozostałych osób, które przyjadą do Myślenic na groby, Straż Miejska wraz z Policją jak co roku organizuje „Akcję znicz”.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby być widocznym. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy za brak elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym grozi mandat. Wszystkich wybierających się na nekropolie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na portfele i torebki, a osoby parkujące przy cmentarzach o niepozostawianie wartościowych rzeczy w samochodach.

Zabrania się zastawiania w jakikolwiek sposób wyjść i dróg ewakuacyjnych, dróg dojazdowych dla służb ratowniczych, chodników i przejść dla pieszych. Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów, strażników i zachowanie należytej środków ostrożności tak aby każdy mógł bezpiecznie odwiedzić swoich bliskich na cmentarzu i bezpiecznie wrócić do swojego domu.

Darmowy autobus

Na czas święta zmarłych Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach uruchomi bezpłatny autobus, który będzie podwozić mieszkańców z wyznaczonych przystanków w dniach 31 października oraz 1 listopada.

Źródło: UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje