piątek, 7 sierpnia 2020 09:33

Myślenice: Mieszkańcy Poręby doczekali się monitoringu

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice: Mieszkańcy Poręby doczekali się monitoringu

Dzięki mieszkańcom w Porębie został zainstalowany monitoring. W centrum Poręby zamontowano 10 kamer, które znajdują się między innymi przy strażnicy OSP, Kaplicy oraz Szkole Podstawowej.

- Punkty monitoringu zainstalowano na słupach oraz na budynkach. Pozwalają lepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a także zachowanie porządku w Porębie. Widzimy już pierwsze efekty zamontowanych kamer przede wszystkim pod względem utrzymania czystości wokół naszego Domu Strażaka. System monitoringu jest zainstalowany w remizie, natomiast osoby obsługujące kamery mogą podglądać obraz w każdej chwili za pomocą aplikacji mobilnej w swoim telefonie. Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na ten projekt w Budżecie Obywatelskim, a Gminie Myślenice za realizację tego projektu – mówi Agnieszka Motyka, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie.

Dzięki głosom mieszkańców Poręby w Budżecie Obywatelskim w ich miejscowości został zainstalowany monitoring. Dziesięć kamer zostało zamontowanych w centrum Poręby. System monitoringu pozwala, aby mieszkańcy czuli się bezpieczniej oraz pomaga zadbać o czystość w Porębie.

Autorem zadania był Tadeusz Szydlak, sfinansowano je w oparciu o Budżet Obywatelski Gminy Myślenice. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 21 251,00 zł.

Myślenice - najnowsze informacje