wtorek, 29 września 2020 09:03

Myślenice. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo

Autor Wiktoria Mitura

W ostatni weekend (26-27 09.2020) odbyły się w Myślenicach Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo. W zawodach uczestniczyło 98 zawodników z 28 klubów z całej Polski.

KS Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela.  Jak zwykle nie zawiedli swoich trenerów i kibiców zdobywając  medale -złoty i brązowy. Krzysztof walczył w kategorii wagowej do 55 kg   i zajął  1 miejsce, natomiast Janek tradycyjnie w dwóch kategoriach: do 85 kg i Open, zajmując odpowiednio miejsca 3 i 9.

Krzysztof Szpakiewicz stoczył dwie zwycięskie walki w rundzie eliminacyjnej z Tymoteuszem Ratajczykiem z Krotoszyna i z Dawidem Leskiem z Kobylina. W półfinale pokonał Krzysztofa Sitka z Gnojnicy, a w walce finałowej Patryka Wilczaka z Kielc. Jan Mastela również stoczył cztery walki. Już w pierwszej walce natrafił na późniejszego złotego medalistę Piotra Sikorę z Kobylina i niestety przegrał. W repasażach pokonał Mateusza Mazurowskiego z Bielawy i Patryka Kostrzewskiego z Siedlec, a następnie w małym finale o brązowy medal Dawida Zalasa z Wrocławia.

W kategorii wagowej Open w pierwszej walce pokonał Marcina Choroszuchę z Białegostoku, następnie przegrał z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna. W kolejnej – trzeciej wygrał z Kamilem Sawickim z Pyrzyc, a w ostatniej przegrał z Jakubem Siemińskim z Poznania zajmując dziewiąte miejsce. Należy dodać, że w kategorii wagowej Open walczyło 37 zawodników, a zawodnicy, z którymi przegrał Janek wywalczyli brązowe medale.

Pomimo braku trzeciego zawodnika trener Robert Proszkowiec  zgłosił naszych zawodników do turnieju drużynowego. W pierwszej rundzie natrafili na faworytów zespół TAR Krotoszyn. Pomimo, że Janek stoczył porywającą zwycięską walkę z Mikołajem Mrowińskim, Krzysiek nie miał szans w pojedynku ze znacznie cięższym Dominikiem Palczewskim, a żeby zwyciężyć potrzebne są dwie wygrane walki.. W repasażach zaliczyli zwycięstwo walkowerem z zespołem z Bielawy, a następnie przegrali z klubem Samson Kobylin. Ostatecznie KS Dalin zajął 9 miejsce na 11 startujących zespołów.

Cenne nagrody dla medalistów ufundowała Gmina Myślenice, oraz PKN Orlen, którzy byli głównymi sponsorami zawodów. Nagrody ufundowało również Starostwo Powiatowe w Myślenicach.