piątek, 3 lipca 2020 09:51

Myślenice: Powstanie klasa o profilu piłki nożnej

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice: Powstanie klasa o profilu piłki nożnej

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach wzbogaci się o nową klasę z nowym profilem. Od 1 lipca Akademia Wisły Kraków "znalazła się pod skrzydłami" piłkarskiej spółki.

Województwo Małopolskie i Wisła Kraków SA podpisały umowę o współpracy. Oba podmioty od dawna ze sobą współpracowały. Umowa tylko ją potwierdziła. Na jej mocy od 1 września zostanie uruchomiona klasa licealna o profilu sportowym. Dzięki temu, piłkarze młodzieżowych zespołów „Białej Gwiazdy” będą uczęszczali do renomowanej placówki.

Oferta szkoły, a w ślad za nią jakość kształcenia, będzie jeszcze lepsza. Liczę na duże zainteresowanie ze względu na znakomitą kadrę trenerską Wisły i świetnie przygotowane boiska w Myślenicach. Już teraz zapraszam do rekrutacji - zachęca Marta Malec-Lech z zarządu województwa.
Umowa jest uzupełnieniem programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa. Tylko w tym roku pomożemy 102 obiektom, działającym przy szkołach. To właśnie tam najbardziej utalentowani stawiają swoje pierwsze sportowe kroki - podkreśla wicemarszałek Urynowicz.

Młodzi piłkarze zostaną umieszczeni w szkolnym internacie. Tam czekają na nich komfortowe warunki do spędzenia czasu wolnego oraz odpowiedniego przygotowania się to treningów i nauki.

Podpisy pod dokumentem parafowali Marta Malec-Lech i Tomasz Urynowicz, reprezentujący Zarząd Województwa Małopolskiego oraz Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków SA.

Myślenice - najnowsze informacje