poniedziałek, 5 października 2020 12:23

Zaprzysiężenie nowego rządu nie odbyło się. Co z nowym terminem?

Autor Mirosław Haładyj
Zaprzysiężenie nowego rządu nie odbyło się. Co z nowym terminem?

Sprawdziły się informacje portalu radiozet.pl, który przekazał wiadomość, że zaplanowane na dzisiaj na godzinę 15:00 zaprzysiężenie nowo powołanych ministrów i wicepremiera najprawdopodobniej zostanie przełożone.

Zmiana planów miała związek z wykryciem zakażenia koronawirusem u Przemysława Czarka, który miał zostać szefem resortu edukacji i szkolnictwa wyższego. Pisaliśmy o tym tutaj:

Nowy minister edukacji nie zostanie dziś nominowany. Ma koronawirusa
O zakażeniu działacz PiS-u poinformował za pośrednictwem Twittera. Dziś, 5 października poseł Przemysław Czarnek miał odebrać od prezydenta Andrzeja Dudy nominację na ministra edukacji i nauki. W związku z wykryciem u polityka koronawirusa, nie będzie to możliwe. > – Udałem się rano na badania w z…

W tej sprawie prowadzone jest  postępowanie epidemiczne, o czym poinformował rzecznik rządu Piotr Müller za pośrednictwem swojego Twittera. W jego wyniku na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier Jacek Sasin, ministrowie Dariusz Piontkowski i Michał Dworczyk oraz wiceminister Jacek Ozdoba.

Müller poinformował również, że premier Mateusz Morawiecki wystąpił do prezydenta o zmianę terminu zaprzysiężenia. Na razie nie ma jeszcze informacji o konkretnej dacie, trwają bowiem ustalenia z prezydentem.

Czytaj także:

Wicemarszałek sejmu zakażony koronawirusem. Wiemy, jak się czuje
O swoim stanie zdrowia polityk poinformował za pośrednictwem Twittera. Piotr Zgorzelski napisał dzisiaj na swoim twitterowym profilu, że jest zakażony koronawirusem. Polityk czuje się dobrze i aktualnie przebywa na kwarantannie. W opublikowanym wpisie wicemarszałek podziękował pracownikom służby z…

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: radiozet.pl‌‌
Fot.: By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0

Polska

Polska - najnowsze informacje