czwartek, 28 listopada 2019 11:37

Na brzeskim Rynku po raz pierwszy odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

Autor Mirosław Haładyj
Na brzeskim Rynku po raz pierwszy odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

Burmistrz Tomasz Latocha serdecznie zaprasza na organizowany po raz pierwszy jarmark bożonarodzeniowy, który zostanie zainaugurowany 21 grudnia na brzeskim Rynku.

Nowością będzie także uroczyste zapalenie światełek na choince przez uczestników korowodu, który wyruszy sprzed budynku magistratu o godz. 15:00. Zgodnie z tradycją na rynku powstanie szopka z żywymi zwierzętami.

Inną z licznych atrakcji przygotowywanych przez organizatorów, będzie karuzela wenecka i towarzysząca jej foto-budka, w której będzie można utrwalić niezapomniane chwile.

O podniebienia gości odwiedzających jarmark zadbają miejscowi restauratorzy – Restauracja August, Pałac Goetza, Pawilon, Restauracja Rzym, Sala Bankietowa Grecja, Zdrowo i Kolorowo oraz Malinowy Chruśniak. W postawionym specjalnie na tę okazję ogrzewanym namiocie będą serwowali tradycyjne potrawy świąteczne – barszcz z uszkami lub krokietem, bigos, grillowany oscypek, pierogi ruskie oraz z grzybami, kaszą i kapustą,  gołąbki, kutia, kaszanka, łazanki. Po degustacji bożonarodzeniowych przysmaków, będzie można się wzmocnić grzańcem lub zimową herbatą w wielu odsłonach.

Podczas jarmarku, przewidziany został kiermasz z szeroką ofertą licznych wystawców. Będzie możliwość zakupu swojskich wyrobów wędliniarskich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas wielkanocnego jarmarku, a także słodyczy, miodów i przypraw, zabawek, żywych choinek, stroików świątecznych, ozdób choinkowych.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie, które pozwoli spędzić miło przedświąteczny czas z rodziną i znajomymi.

Fot. i inf.: PIG Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje