sobota, 1 sierpnia 2020 09:40

Na co pomoże oczyszczacz powietrza?

Autor Artykuł sponsorowany
Na co pomoże oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza znajdują się dziś praktycznie w co drugim domu, co nikogo nie powinno dziwić. Jest to urządzenie ułatwiające życie wszystkim, wbrew pozorom i powszechnej opinii - nie tylko alergikom. Dowiedz się, jakie problemy pomaga zwalczyć oczyszczacz powietrza.

Jak działa oczyszczacz?

Oczyszczacz powietrza posiada wbudowany wentylator, którego zadaniem jest wprowadzanie powietrza w ruch, a razem z nim unoszących się w pomieszczeniu drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Obieg powietrza w pomieszczeniu sprawia, że powietrze dostaje się do filtrów znajdujących się w oczyszczaczu i przefiltrowane wraca na zewnątrz.  Zazwyczaj oczyszczacze posiadają kilka filtrów, choć w tańszych urządzeniach może zostać zamontowany tylko jeden. Wiele oczyszczaczy wyposażona jest też w systemy nawilżający i jonizujący, który jest zachwalany przez sprzedawców, ale opinie na ten temat są podzielone.

Nie wolno zapominać o tym, że oczyszczacz powietrza z nawilżaczem może gorzej spełniać swoje główne zadanie, czyli oczyszczanie powietrza. Lepiej zainwestować w dodatkowy produkt w postaci nawilżacza powietrza, dzięki czemu każde urządzenie będzie wyspecjalizowane w jednym zadaniu, co pozwoli im wykonywać je z pełną mocą. Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Alergie w dzisiejszych czasach są niestety bardzo często spotykane. Co trzecia osoba uczulana jest na przynajmniej jeden alergen.  Najbardziej dokuczliwą alergią jest alergia na różnego rodzaju pyłki i kurz, a to właśnie z tymi najlepiej poradzi sobie oczyszczacz powietrza. Tabletki na alergię niestety nie należą do tanich, a te bez recepty nie zawsze okazują się godne naszej uwagi.

Na problemy z alergią i złym samopoczuciem skarżą się również posiadacze zwierząt domowych. Teoretycznie sama sierść nie powoduje problemu, ale substancja znajdująca się w ślinie zwierząt, która dostaje się na ich futro podczas codziennej toalety. Oczyszczacze również z tym potrafią sobie poradzić. Pamiętajmy jednak, że większe kawałki włosów mogą szybko zapychają filtry, dlatego należy regularnie je wymieniać. Duże skupiska sierści, które nie dostały się do oczyszczacz, dzięki wentylatorowi gromadzą się w jednym miejscu, dzięki czemu łatwo możemy je sprzątnąć.

Oczyszczacz powietrza to rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się czystym powietrzem przynajmniej we własnym domu. Również pracodawcy dostrzegają problem. Z tego też powodu oczyszczacze powietrza coraz częściej  pojawiają się w biurach różnego rodzaju firm i korporacji, dzięki czemu jakość powietrza ulega znacznemu poprawieniu i pracownicy czują się lepiej, co z kolei wpływa na ich wydajność.

Oczyszczacze powietrza w walce z zagrożeniami dla zdrowia

Polska jest jednym z krajów, w których współczynnik stężenia smogu jest bardzo wysoki, prawie największy w UE. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie sezonu grzewczego, wbrew bardzo popularnej opinii. Poza smogiem w powietrzu znajduje się mnóstwo innych substancji, takich jak niebezpieczne metale i inne pyły, które mają bardzo niekorzystny wpływ na organizm człowieka. Część z pyłków może powodować np. ból głowy i ogólnie złe samopoczucie.

Przez cały rok jesteśmy narażeni na kontakt z groźnymi dla zdrowia substancjami, które mogą być rakotwórcze. Na szczęście prawie każdy oczyszczacz powietrza jest wyposażony w specjalny filtr, czyli filtr HEPA, który w połączeniu z filtrem węglowym, tj. filtrem z węglem aktywnym, jest w stanie wyeliminować ponad 99% szkodliwych substancji z powietrza w naszym domu.

Aby jednak móc poczuć się w pełni bezpiecznym, trzeba pamiętać o regularnej wymianie i czyszczeniu filtrów znajdujących się w oczyszczaczu. Część z tych urządzeń posiada filtry, które bez problemu można po prostu umyć w umywalce, dzięki czemu użytkowanie oczyszczacza wcale nie jest tak drogie, jak niektórym może się wydawać.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje