wtorek, 22 września 2020 12:30

Na czym polega masaż z użyciem bambusa?

Autor Głos 24
Na czym polega masaż z użyciem bambusa?

Masaż bambusem - brzmi egzotycznie i intrygująco, prawda? Masaż bambusowy jest wykonywany z użyciem miotełek oraz pałeczek z bambusa królewskiego. Coraz więcej gabinetów SPA oraz masażu posiada w swojej ofercie masaż z użyciem tej techniki. Masaż bambusem jest w szczególności polecany osobom, które zmagają się z bólami mięśni i stawów. W niniejszym artykule odpowiadamy, czym dokładnie jest masaż z użyciem bambusa, jakie są jego zalety i dlaczego warto z niego skorzystać. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Jak wygląda masaż z użyciem bambusa?

Masaż bambusowy, jak już wspomniano na wstępie, jest możliwy z użyciem pałeczek i miotełek bambusowych. Są one wielorazowe użytku, zatem masażysta przed każdym zabiegiem myje je oraz poddaje dezynfekcji. Do masażu bambusem pałeczki, zwane inaczej kijami cho, są podgrzewane, a do sesji stosuje się olejki eteryczne, które ułatwiają zrelaksowanie się i doznanie niesamowitych wrażeń dzięki aromaterapii. Podczas masażu bambusowego gra nastrojowa muzyka i bardzo często zapalane są świece.

Masaż bambusowy nie zaczyna się od razu z użyciem pałeczek i miotełek. Najpierw jest wykonywany masaż ręczny, którego zadaniem jest przygotowanie ciała do głaskania, rolowania, ugniatania, przesuwania, wkręcania czy klepania z użyciem wspomnianych przedmiotów. Cały zabieg jest wykonywany z użyciem kijów o różnej wielkości i przebiega w różnym tempie. Małe pałeczki bambusowe umożliwiają do mniejszych obszarów ciała, a większe do masowania np. pleców.

Jakie efekty daje masaż bambusem?

Masaż z użyciem bambusa relaksuje cały organizm. W trakcie niego można się zregenerować i zrelaksować. Dzięki niemu zmniejsza się napięcie nerwowe, poprawia samopoczucie. Ponadto, korzystają na tym także osoby chorujące na depresję - taki masaż ma pozytywny wpływ na psychikę. Masaż bambusem ma także wpływ na kondycję skóry - poprawia się jej elastyczność, a sylwetka staje się wymodelowana i smukła. Masaż bambusem przynosi także widoczne efekty osobom z problemami z krążeniem limfatycznym oraz żylnym, a także zwiększa elastyczność mięśni oraz ścięgien.

Wskazania do korzystania z masażu bambusem

Masaż bambusem wpływa pozytywnie na zmniejszenie niektórych dolegliwości, a także pomaga w rozluźnieniu się po męczący dniu. Masaż bambusem jest polecany osobom cierpiącym na długotrwałe przemęczenie oraz silny stres. Ponadto jest polecany osobom, które mają niską aktywność fizyczną i w związku z tym ich organizm jest nieodpowiednio dotleniony. Masaż bambusem jest także dobry dla osób, które cierpią na częste i silne bóle głowy. A także, ku zaskoczeniu wielu osób, masaż bambusowy jest dobry dla tych, którzy posiadają zmiany skórne. Jednakże należy też wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania do masażu bambusem.

Jakie są przeciwwskazania do masażu bambusem?

Jak już wspomniano, masaż bambusem nie jest polecany dla wszystkich osób - są pewne wyjątki. Przeciwwskazania do korzystania z masażu bambusowego są następujące:

  • ciąża,
  • choroby nowotworowe,
  • skłonności do siniaków i krwotoków,
  • powiększone węzły chłonne,
  • schorzenia przebiegające ze stanem zapalnym,
  • rany i blizny.

Dlaczego akurat bambus do masażu?

Wiele osób może się zastanawiać, dlaczego akurat bambus jest wykorzystywany do masażu. Przecież to z pozoru zwyczajna roślina. Tak jednak nie jest, ponieważ bambus ma charakterystyczne właściwości - jest to roślina, która niezwykle rzadko wywołuje reakcje alergiczne, dzięki czemu masaż bambusowy może być z powodzeniem stosowany nawet u osób z wrażliwą i skłonną do uczuleń skórą. Ponadto, bambus jest słynny ze swoich właściwości bakteriobójczych i jednocześnie nie powoduje podrażnień skóry. Bambusowe pałeczki i miotełki są wyjątkowo lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu masażysta może z łatwością masować również i tkanki głębokie.

Jak przebiega masaż bambusowy?

Technik masażu bambusami jest wiele, jednakże najczęściej rozpoczyna się on od ręcznego masowania całego ciała, dzięki czemu całe napięcie może zostać rozładowane. Z początku używa się pałeczek, które mają największą średnicę - dzięki temu możliwe jest wprowadzenie osoby masowanej w stan relaksu oraz jednocześnie rozmasować olejki eteryczne po całym ciele. Masaż rozpoczyna się od dolnych części ciała, to znaczy od stóp, następnie przechodzi się wyżej, poprzez uda, pośladki, talię aż do karku.

Średnich pałeczek używa się natomiast do masowania miejsca pomiędzy żebrami, natomiast tych mniejszych do masażu kręgosłupa. Następnie masażysta masuje dużymi kijami uda oraz brzuch, natomiast mniejszymi - palce dłoni oraz stóp. Twarz jest natomiast masowana z użyciem bardzo małych pałeczek. Miotełki są natomiast stosowane pomiędzy masowaniem pałeczkami, aby poczuć duży napływ energii. Sesja kończy się delikatnym masażem manualnym.

masaże bambusem Warszawa

Masaż bambusowy - gdzie warto się na niego udać?

Masaż bambusowy zyskał sporą popularność i coraz więcej osób zastanawia się, gdzie najlepiej się na niego udać. Warszawa jest miastem, gdzie masaż bambusowy w gabinetach SPA oraz masażu wykonują najbardziej wykwalifikowani masażyści. Jeżeli chcesz być pewien, że usługi zostaną wykonane w sposób odpowiedni.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje