czwartek, 26 października 2023 14:55

Na widok policjantów zaczął uciekać. Okazało się, że miał wiele na sumieniu

Autor Patryk Trzaska
Na widok policjantów zaczął uciekać. Okazało się, że miał wiele na sumieniu

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Wieliczce zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu do której doszło w Zabierzowie Bocheńskim. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. To jednak nie był koniec jego problemów.

W sobotę (21 października) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zostali powiadomieni o kradzieży pojazdu marki Alfa Romeo. Do przestępstwa doszło w miejscowości Zabierzów Bocheński, a pojazd stał zaparkowany na jednym z parkingów lokalu usługowego. Wraz z pojazdem skradzione zostały dokumenty, pieniądze w kwocie ok. 200 zł oraz karta bankomatowa.

Policjanci wykonali na miejscu oględziny, zabezpieczając ślady oraz monitoring znajdujący się w pobliżu miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili, że sprawca może przebywać na terenie posesji jednej z miejscowości w gminie Wieliczka.

Kiedy 40-latek zauważył funkcjonariuszy zaczął uciekać, przeskakując przez ogrodzenia kilku posesji. Szybko jednak został zatrzymany przez goniących go policjantów.  

Odzyskali oni skradziony pojazd, na którym znajdowały się tablice rejestracyjne od innego samochodu, oraz znajdujące się w pojeździe dokumenty i prawidłowe tablice rejestracyjne.

Po sprawdzeniu 40-latka w systemie informatycznym, okazało się że był on poszukiwany w celu odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. To jednak nie był koniec problemów mężczyzny. W trakcie przeszukania, policjanci znaleźli ponad 90 g środków odurzających.  

Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji w Niepołomicach gdzie 25 października usłyszał cztery zarzuty t.j. kradzieży pojazdu oraz dokumentów których dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Zarzut posiadania środków odurzających oraz używania tablic rejestracyjnych w pojeździe nie przypisanych do właściwego samochodu.

Po wykonaniu czynności, 40 latek został doprowadzony do Aresztu Śledczego gdzie odbędzie karę roku pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka