wtorek, 26 maja 2020 13:23

Naciągała ludzi na sylwestrowe apartamenty. Grozi jej więzienie

Autor Mirosław Haładyj
Naciągała ludzi na sylwestrowe apartamenty. Grozi jej więzienie

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego, która na portalu internetowym oferowała do wynajęcia nieistniejące mieszkania i apartamenty. Kobieta oszukała w ten sposób 4 osoby na kwotę kilku tysięcy złotych. Za czyny, których się dopuściła grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

26-letnia kobieta w listopadzie i grudniu 2019 roku oferowała w popularnym serwisie internetowym mieszkania i apartamenty do wynajęcia na Sylwestra w Zakopanem. W rzeczywistości nimi nie dysponowała. Za rezerwację pobierała zaliczki, po czym kontakt z nią się urywał. Oszukane w ten sposób osoby zaczęły zgłaszać się na policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakopiańskiej komendy. Prowadząc czynności związane z wykrywaniem oszustw internetowych, wpadli na trop kobiety, która zamieszczała nieprawdziwe ogłoszenia. Tatrzańskim policjantom udało się zatrzymać kobietę 15 maja w jej domu w województwie dolnośląskim. Przedstawiono jej 4 zarzuty oszustwa.

Za czyny, których się dopuściła, grozi jej kara nawet ośmiu lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, bowiem mundurowi sprawdzają, czy 26-latka nie dopuściła się jeszcze innych tego typu przestępstw.

-To kolejny oszust internetowy, którego wytropili i zatrzymali tatrzańscy śledczy. Przypominamy, że nikt w internecie nie jest anonimowy ! O tym jak nie dać się oszukać przy rezerwacji kwater piszemy tutaj :

Oszuści podszywają się w sieci jako właściciele legalnie działających pensjonatów. Policja radzi jak ustrzec się przed...

Gepostet von Policja Zakopane am Freitag, 11. Oktober 2019

– donosi rzecznik zakopiańskiej policji, R. Wieczorek.

Inf. i foto: Policja w Zakopanem

Podhale

Podhale - najnowsze informacje