poniedziałek, 9 października 2023 07:29

Nad ranem doszło do pożaru. Chwile grozy w powiecie krakowskim

Autor Katarzyna Jamróz
Nad ranem doszło do pożaru. Chwile grozy w powiecie krakowskim

W niedzielę (8 października) w miejscowości Morawica (powiat krakowski, gmina Liszki) doszło do pożaru kuchni w domu jednorodzinnym. Jak informują strażacy ochotnicy, w zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Chwile grozy rozegrały się w minioną niedzielę (8 października) nad ranem w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Morawica. – W rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do pożaru garnka z olejem, który pozostawiony był bez nadzoru. Wskutek powstałego pożaru doszło do stopienia instalacji wodnej, która po wycieku wody ugasiła pożar. Działania przybyłych na miejsce jednostek polegały na odłączeniu w budynku prądu oraz gazu. Następnie skontrolowano kamerą termowizyjną spalone wyposażenie kuchni oraz skontrolowano detektorem wielogazowym pomieszczenia domu na obecność szkodliwych gazów pożarowych – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mnikowie.

Dzisiejszego poranka przed godziną 5-tą służby otrzymały zgłoszenie o pożarze kuchni w domu jednorodzinnym w...

Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Niedziela, 8 października 2023

W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Na miejscu działania prowadziły zastępy z OSP Morawica, OSP Mników, JRG 3 Kraków oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Fot. OSP Mników

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka