środa, 5 lipca 2023 05:45

Nagrody dla najlepszych wręczone podczas Gali Edukacyjnej

Autor Mirosław Haładyj
Nagrody dla najlepszych wręczone podczas Gali Edukacyjnej

22 czerwca odbyła się Gala Edukacyjna. Najbardziej wyróżniający się uczniowie ze wszystkich szkół gminnych otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczniów do otrzymania nagród nominowali dyrektorzy szkół.

Jak podkreślano, wyróżnieni uczniowie nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, większość z nich rok szkolny zakończyła ze średnią powyżej 5,0, ale też osiągają bardzo dobre wyniki sportowe i artystyczne, angażują się również w działalność charytatywną. Są wśród nich laureaci olimpiad i konkursów wojewódzkich. Dyrektorzy szkół, przedstawiając uczniów, mówili o nagrodzonych że, są przykładem do naśladowania dla innych.

Gala Edukacyjna była też okazją do podziękowań dla całej kadry nauczycielskiej, pracowników administracji szkolnej i pracowników Ośrodka Administracyjnego Szkół Samorządowych , które przekazał Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, dziękując za wychowywanie młodego pokolenia.

W sposób szczególny podziękowano za wieloletnią pracę odchodzącej  na emeryturę Pani Dorocie Kawaler – Dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stanisławiu Dolny oraz Pani Dyrektor Marii Firek w związku z zakończeniem działalności Przedszkola Niepublicznego w Brodach.

Galę Edukacyjną, swoimi występami uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach.

Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej  Piotr Janusiewicz.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka