wtorek, 15 października 2019 06:16

Nagrody i stypendia Burmistrza Miasta Bochnia trafiły do najzdolniejszych

Autor Mirosław Haładyj
Nagrody i stypendia Burmistrza Miasta Bochnia trafiły do najzdolniejszych

Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 Burmistrz Bochni nagrodził najlepszych uczniów i nauczycieli z bocheńskich placówek oświatowych.

W uroczystości uczestniczyli m. in.: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Dorota Palej-Maliszczak – dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni, Agnieszka Morawiec – przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bochni, dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli w naszym mieście oraz stypendyści wraz z rodzicami.

Obchody rozpoczął program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz wychowawców Szkoły Podstawowej nr 1.

Podczas uroczystości burmistrz miasta oraz dyrektor MZE wręczyli nagrody dyrektorom:

Marianowi Mikulskiemu – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1

Barbarze Krakowskiej – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4

oraz nauczycielom miejskich placówek oświatowych w Bochni:

Urszuli Dobranowskiej – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 2

Kindze Jaszczyńskiej-Kozak – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 3

Joannie Kukulskiej – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 4

Renacie Czekaj – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 5

Bożenie Cieśli – nauczycielowi Miejskiego Przedszkola nr 6

Wojciechowi Czernemu – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1

Katarzynie Klasie – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1

Lucynie Krawczyk – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1

Krystynie Wojcieszko – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 1

Marcie Bożek – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 2

Beacie Serwińskiej – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 2

Edycie Szpisak – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 2

Marcie Gałczyńskiej-Stolarskiej – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 4

Beacie Kapci – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 4

Alicji Bienias-Wojtowicz – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 5

Agacie Kufcie-Pletty – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 5

Jolancie Kukli – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 7

Agnieszce Wilczyńskiej-Wełnie – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 7

Mironowi Zagórskiemu – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 7

Następnie wręczono stypendia Burmistrza Miasta Bochnia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019. Stypendia otrzymało łącznie 42 uczniów.

Stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe:

Kinga Brennan (Szkoła Podstawowa nr 1) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Sara Favalli (Szkoła Podstawowa nr 1) – Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Marek Gondek (Szkoła Podstawowa nr 1) – Finalista Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2019

Zuzanna Unkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1) – Laureatka Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”

Igor Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 1) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Mateusz Kozieja (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Michał Lipold (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Jakub Miękina (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Natasza Morawiec (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski

Kacper Piotrowicz (Szkoła Podstawowa nr 2) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Sara Sowa (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureatka Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski

Maciej Wójcik (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat etapu centralnego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”

Filip Gościński (Szkoła Podstawowa nr 4) – Finalista Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, Finalista Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Marcin Piekarz (Szkoła Podstawowa nr 4) – Finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego

Kinga Śliwa (Szkoła Podstawowa nr 4) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Julia Ponikau (Szkoła Podstawowa nr 5) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

Zofia Złomańczuk (Szkoła Podstawowa nr 5) – Finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Jakub Krupiński (Szkoła Podstawowa nr 7) – Finalista etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 –1948. W walce o wolną Polskę”

Kamila Rębilas (Szkoła Podstawowa nr 7) – Finalistka etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 –1948. W walce o wolną Polskę”

Zuzanna Wójcik (Szkoła Podstawowa nr 7) – Finalistka etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 –1948. W walce o wolną Polskę”,  Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, Finalistka Małopolskiego Konkursu z Fizyki

Stypendia sportowe uzyskały łącznie 22 uczennice z drużyny, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt oraz w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt:

Drużyna, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt:

Magdalena Cabała – Szkoła Podstawowa nr 1

Justyna Kural – Szkoła Podstawowa nr 1

Gabriela Koczwara – Szkoła Podstawowa nr 1

Gabriela Kubala – Szkoła Podstawowa nr 1

Róża Lekka – Szkoła Podstawowa nr 1

Wiktoria Maszewska – Szkoła Podstawowa nr 1

Patrycja Sarlińska – Szkoła Podstawowa nr 1

Wiktoria Zając – Szkoła Podstawowa nr 1

Julia Gadowska – Gimnazjum nr 1

Olga Kaźmirek – Gimnazjum nr 1

Katarzyna Mroczek – Gimnazjum nr 1

Gabriela Kowalska – Gimnazjum nr 1

Drużyna, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt:

Izabela Broszkiewicz Szkoła Podstawowa nr 4

Wiktoria Czekaj – Szkoła Podstawowa nr 4

Klaudia Dylowicz – Szkoła Podstawowa nr 4

Monika Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 4

Emilia Mroczek – Szkoła Podstawowa nr 4

Karolina Możdżeń – Szkoła Podstawowa nr 4

Maria Stolarska – Szkoła Podstawowa nr 4

Wiktoria Turek – Szkoła Podstawowa nr 4

Julia Witowska – Szkoła Podstawowa nr 4

Julia Zagata – Szkoła Podstawowa nr 4

Bochnia - najnowsze informacje