czwartek, 21 grudnia 2023 07:32

Najpierw zaatakował nożem przechodnia, potem pasażera tramwaju

Autor Mirosław Haładyj
Najpierw zaatakował nożem przechodnia, potem pasażera tramwaju

Policja w Krakowie aresztowała 26-latka, podejrzanego o udział w rozboju w tramwaju na południu miasta. Sprawca najpierw zaatakował osobę nożem w okolicach pętli tramwajowej, a następnie groził nożem pasażerom w środku pojazdu. Po wymuszeniu wydania telefonu komórkowego, uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.

Krakowscy funkcjonariusze otrzymali wieczorem kilka zgłoszeń dotyczących mężczyzny używającego noża do zastraszania przechodniów. Awantura na pętli tramwajowej, w której jeden mężczyzna został zraniony, skłoniła policję do podjęcia natychmiastowych działań.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie szybko zlokalizowali sprawcę, który ukrywał się w jednym z domów w Podgórzu Duchackim. Pomimo próby ucieczki przez okno, agresywny 26-latek został zatrzymany po siłowym wejściu policji do jego mieszkania. Przeszukanie lokalu pozwoliło odnaleźć m.in. skradziony telefon.

Podejrzewa się, że zatrzymany może być również odpowiedzialny za wcześniejsze rozboje w listopadzie 2022 r. i styczniu tego roku w rejonie Podgórza. Policja prowadzi obecnie śledztwo, a 26-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Oczekuje się, że wkrótce zostaną mu przedstawione zarzuty związane z wczorocznym incydentem oraz wcześniejszymi przestępstwami.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka