środa, 31 stycznia 2024 11:30

Napadli na mężczyznę w jego własnym mieszkaniu. Ukradli jedną rzecz

Autor Katarzyna Domagała
Napadli na mężczyznę w jego własnym mieszkaniu. Ukradli jedną rzecz

24 stycznia w Trzebini 33 i 40-latek włamali się do mieszkania i okradli mężczyznę. Grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Komenda Powiatowej Policji w Chrzanowie poinformowała o przestępstwie, którego mieli się dopuścić 33 i 40-latek na terenie Trzebini. Mężczyźni włamali się do jednego z mieszkań i ukradli kartę bankomatową właściciela.

O zdarzeniu oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Trzebini powiadomił telefonicznie sam pokrzywdzony. Natychmiast na miejsce zdarzenia został wysłany patrol, który ustalił, że dwóch mężczyzn weszło do mieszkania pokrzywdzonego 61-latka.

Jeden z napastników już w korytarzu zaatakował mężczyznę od tyłu i przyduszając, przewrócił na ziemię. Drugi poszedł do innego pomieszczenia. Po chwili obaj mężczyźni uciekli. Pokrzywdzony, gdy doszedł do siebie, zorientował się, że skradziono mu kartę bankomatową. Kilka godzin później,  policjanci zatrzymani mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 61-latku - relacjonuje KPP w Chrzanowie.

Sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzuty. 40-latek m.in. dokonania rozboju, naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych, drugi rozboju i naruszenia miru domowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

Źródło: KPP Chrzanów

Fot.: Wikipedia

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka