środa, 3 listopada 2021 19:05

Nastolatek ze środkami odurzającymi

Autor Edyta Sowa
Nastolatek ze środkami odurzającymi

W powiecie nowotarskim policjanci znaleźli w portfelu nastolatka środki odurzające. Nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Z soboty na niedzielę, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce podczas patrolowania miejscowości Zubrzyca Dolna zauważyli grupę osób stojących przy samochodzie osobowym. Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej pojazdu, zauważyli że osoby te zaczynają się nerwowo zachowywać.  W większości były to osoby nieletnie.

Po przeprowadzonej kontroli pojazdu pod siedzeniem pasażera znaleziono portfel, a w nim kilka zawiniątek z białym proszkiem. Tester narkotykowy wskazał na pochodne amfetaminy. Portfel i znalezione w nim środki odurzające były własnością 16-latka. Nieletni został przewieziony do nowotarskiej komendy.  Z uwagi na wiek, za posiadanie narkotyków 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Za popełniony czyn karalny, sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

info. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje