poniedziałek, 21 czerwca 2021 09:58

Nauka od 1 września w formie hybrydowej? „Tak, jeśli pojawi się wirus delta”

Autor Aleksandra Tokarz
Nauka od 1 września w formie hybrydowej? „Tak, jeśli pojawi się wirus delta”

Czy nauka hybrydowa wróci wraz z początkiem roku szkolnego? To niewykluczone. - Jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym, ale na razie takiego zagrożenia nie ma - mówi Przemysław Czarnek, szef MEiN w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

- Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale na razie takiego zagrożenia nie ma - powiedział minister Przemysław Czarnek w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Jak dodał, resort nie zdecydował na razie kto w przyszłości zadecyduje o hybrydowym nauczaniu - dyrektor szkoły czy minister. Czarnek stwierdził, że ma nadzieję, iż zaszczepi się jak najwięcej dzieci i wirus nie będzie już tak groźny. Dodał, ze on i jego żona, a także jedno z ich dzieci, są już zaszczepieni.

Wielu rodziców, np. państwo Elbanowscy, jest jednak sceptycznych, jeśli chodzi o szczepienia dzieci, gdyż szczepionka nie została wystarczająco przebadana. Czarnek odpowiedział na te uwagi: - Rozumiem obawy rodziców i państwa Elbanowskich, dlatego szczepienia nie są obowiązkowe. Pamiętajmy jednak, że osoby zaszczepione nie umierają i nie przechodzą ciężko tej choroby. Dlatego apeluję: szczepmy się.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet/Dziennik Gazeta Prawna, fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje