piątek, 15 stycznia 2021 12:20

Nie będzie szczepionek dla Polski? Pfizer zmniejsza dostawy. Wiemy dlaczego!

Autor Wiktoria Mitura
Nie będzie szczepionek dla Polski? Pfizer zmniejsza dostawy. Wiemy dlaczego!

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego oznajmił, że koncern Pfizer zdecydował się tymczasowo ograniczyć dostawy szczepionek przeciw Covid-19 dla całej Europy.

Jaki jest powód takiej decyzji? Jak tłumaczy Norweski Instytut Zdrowia Publicznego powodem są starania firmy, aby produkcja preparatu została zwiększona.

AKTUALIZACJA

BioNTech i Pfizer planują wyprodukować więcej szczepionek niż pierwotnie zakładano. Na początku mówiono o 1,4 milarda szczepionek, teraz mają to być aż 2 miliardy.

Według brytyjskiego dziennika Financial Times: "Nowa suma produkcyjna „opiera się na ciągłym doskonaleniu procesów i ekspansji w obecnych zakładach i jest uzależniona od dodania większej liczby dostawców, a także producentów kontraktowych".

Zatem, dlaczego wstrzymywane będą dostawy szczepionek do Europy?

Powodem tymczasowego wstrzymania dostaw preparatu do Europy są starania firmy, by zwiększyć produkcję preparatu.

Pfizer zwiększy dostawy do Europy dopiero od lutego. Jak stwierdziła firma, zanim jednak do tego dojdzie, rozmiar dostaw z fabryki w Puurs w Belgii może ulec wahaniom

Fabryka w Niemczech

Dodatkowa produkcja szczepionek będzie płynęła z nowego zakładu w Marburgu, który rozpocznie prace od przyszłego miesiąca.

BioNTech i Pfizer sprzedały już ponad 1 miliard dawek, które mają być wyprodukowane w tym roku.

info: polsatnews.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje