środa, 5 lutego 2020 10:19

Nie wyślesz już przesyłki do Chin. Poczta Polska zawiesiła usługę

Autor Tomasz Stępień
Nie wyślesz już przesyłki do Chin. Poczta Polska zawiesiła usługę

Poczta Polska poinformowała o zawieszeniu przyjmowanie przesyłek pocztowych do Chin. Powód? Brak możliwości transportowych.

Władze Poczty Polskiej nie miały wyjścia. Kilka dni temu Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o przedłużeniu zawieszenia rejsów z Warszawy do Pekinu do 29 lutego, a nie jak pierwotnie planowano do 9 lutego. Decyzja ma oczywiście związek z epidemią koronawirusa. Loty do Chin zawiesiły także inne lotnicze linie europejskie.

Zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do Chin Poczta Polska wprowadziła do odwołania. Informuje Ponadto, że w przypadku dotychczasowo wysłanych przesyłek do Chin  mogą wystąpić opóźnienia w ich doręczaniu.

Zawieszeni nie dotyczy przesyłek wysyłanych do Hongkongu. Ale, jak informuje operator, występują zakłócenia w terminowym opracowywaniu poczty wysyłanej do Hongkongu w związku z decyzjami rządu Hongkongu o wprowadzeniu działań, które mają na celu minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zawieszenie połączeń nie ma wpływu na przesyłki przychodzące z Chin. Można też nie mieć obaw, że poprzez zamówione z Państwa Środka przesyłki zarazimy się wirusem

- Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin

- informuje Główny Inspektorat Sanitarny (GIS).

Polska

Polska - najnowsze informacje