środa, 29 marca 2023 17:07

Nie żyje 23-latka. "Żegnamy Cię druhno Klaudio!"

Autor Marzena Gitler
Nie żyje 23-latka. "Żegnamy Cię druhno Klaudio!"

Nie żyje zasłużona instruktorka jordanowskiego hufca ZHP Klaudia Fudali. Harcerze pożegnali 23-latkę, która odeszła na wieczną wartę zdecydowanie za wcześnie.

Informację o śmierci 23-letniej instruktorki, Klaudii Fudali przekazał Hufiec ZHP im. Aleksandra Kamińskiego w Jordanowie. "Żegnamy Cię druhno Klaudio! Zapamiętamy na zawsze twój uśmiech i serdeczność" - zapewnili harcerze.

Opublikowany przez Hufiec ZHP Jordanów Wtorek, 28 marca 2023

Klaudia Fudali wstąpiła do harcerstwa jako wędrowniczka, będąc uczennicą szkoły ponadpodstawowej. Z wielką energią, a przede wszystkim skutecznie dążyła do reaktywacji 7. Osieleckiej Drużyny Harcerskiej „Bojowa Szkoła” im. Janka Romockiego „Bonawentury”, której drużynową była od 22 sierpnia 2019 roku.

Wielokrotnie była członkinią komendy Biwaku z Piosenką Harcerską rajdu „Kamyk”, organizowanego dla zuchów i harcerzy z terenu działania jordanowskiego hufca. Aktywnie organizowała zbiórki harcerskie, mając duży autorytet wśród członków. Zawsze uśmiechnięta, dbała o dobry nastrój pozostałych uczestników zbiórek i biwaków.

Zmarła 28 marca, w wieku 23 lat. Nie poinformowano o przyczynach śmierci.

Informacja o śmierci młodej instruktorki hufca Jordanowa poruszyła całe małopolskie środowisko harcerskie, które w niedzielę, w Krakowie obchodziło swoje święto. Hufiec ZHP im. Aleksandra Kamińskiego w Jordanowie rozkazem hm. Emanuela Merza uczci śmierć Klaudi Fudali 14-dniową żałobą. "Uczcijmy jej pamięć zakładając na krzyże harcerskie przepaskę z czarnej aksamitki na czas żałoby" - napisał komendant.

fot. Fb. Hufiec ZHP Jordanów

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje