wtorek, 16 kwietnia 2024 10:25

Niecodzienna interwencja straży miejskiej. Funkcjonariusze byli zaskoczeni

Autor Katarzyna Jamróz
Niecodzienna interwencja straży miejskiej. Funkcjonariusze byli zaskoczeni

Strażnicy miejscy kolejny raz interweniowali w nietypowej sprawie. Tym razem ich pomocy potrzebował pies, który... zaklinował się w budzie. Zwierzak najprawdopodobniej ukrył się w niej przed burzą. Uwięzionemu psu, z uwagi na stan zdrowia, nie mógł pomóc jego schorowany właściciel. Z pomocą ruszyli funkcjonariusze.

W poniedziałek (15 kwietnia), około godziny 6:40, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zwrócił się telefonicznie do strażników miejskich z prośbą o pomoc w uwolnieniu psa, który zaklinował się w budzie.

Na pomoc ruszyli strażnicy miejscy

Sytuacja ta miała miejsce na jednej z posesji przy ulicy Szarych Szeregów w Tarnowie. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli psa, który nie mógł wydostać się z budy. Właściciel zwierzęcia, w rozmowie z strażnikami przekazał, że sam, ze względu na stan zdrowia, nie mógł pomóc czworonogowi. Wszystko wskazuje na to, że pies, próbując ukryć się przed burzą, zaklinował się w budzie.

Strażnikom na szczęście udało się uwolnić czworonoga. – Właściciel zobowiązał się dostosować budę do wielkości swojego psa – poinformowała Straż Miejska.

Fot. Straż Miejska Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka