poniedziałek, 24 stycznia 2022 13:34

Niedzielski nie zostawia złudzeń. Jeszcze w tym tygodniu kolejny rekord zakażeń

Autor Marzena Gitler
Niedzielski nie zostawia złudzeń. Jeszcze w tym tygodniu kolejny rekord zakażeń

50 tys. nowych przypadków dziennie i plus 100 tys. nowych osób na kwarantannie - minister zdrowia Adam Niedzielski nie ukrywa, że czekają nas czarne scenariusze i to jeszcze w tym tygodniu.

— Scenariusze, które się realizują, oznaczają, że w tym tygodniu na pewno będziemy mieli przekroczenie 50 tys. zakażeń — mówi na konferencji prasowej w Poznaniu minister zdrowia Adam Niedzielski. Uprzedził też, że jednocześnie możemy spodziewać się nawet 100 tys. dziennie nowych osób na kwarantannie.

Przypomnijmy, że resort zdrowia przygotowuje się nawet do 140 tys. zakażeń dziennie. W piątek na konferencji prasowej zapowiedziano zmiany w walce z epidemią. To m.in. możliwość testowania się w aptekach, prawo do wizyty stacjonarnej (również w domu) dla osób 60 plus zakażonych koronawirusem i skrócenia kwarantanny do 7 dni.

Dziś w Polsce potwierdzono trzy razy więcej zakażeń, niż przed tygodniem. Zwykle w poniedziałki raportowanych jest znacznie mniej przypadków, ale nie tym razem. ponad 29 tys. to absolutny poniedziałkowy rekord.

Rosnąca liczba wykrytych zakażeń przekłada się też na lawinowy wzrost liczby osób na kwarantannie. W zeszłą niedzielę, 16 stycznia było nią objętych 263 tys. osób, wczoraj ponad 825 tys. Dziś niewiele mniej - 819 tys.

Raport o koronawirusei 24 stycznia 2022 - graf. Tt MZ

fot. Tt Ministerstwo Zdrowia

Polska

Polska - najnowsze informacje