niedziela, 24 października 2021 20:17

Niemożliwe stało się możliwe! Marcelek Kubala wraca do domu

Autor Mirosław Haładyj
Niemożliwe stało się możliwe! Marcelek Kubala wraca do domu

W czwartek lekarze zdecydowali, że 3-letni Marcelek, który przebywał w Stanach Zjednoczonych po przeprowadzonej operacji przeszczepu wątroby, może wracać do domu.

Rodzice Marcelka podzielili się z obserwatorami radosną nowiną za pośrednictwem Facebooka. Zespół lekarzy, który opiekował się chłopcem po przeszczepie wątroby, zdecydował, że chłopiec może wracać do domu.

-Kochani wczoraj odbyło się ostatnie spotkanie z lekarzami i zespołem transplantacyjnym przed wylotem do Polski.
Zapadła na nim decyzja o możliwości powrotu do domu! Badania krwi poprawiły się i lekarze są spokojni o nasz powrót, który będzie w niedzielę.

Rodzice podkreślili, że mieli ogromne szczęście, trafiając na takich specjalistów:

-Naprawdę mieliśmy ogromne szczęście, że mogliśmy być pod opieką tak wspaniałych ludzi. Patrząc jak wiele serca i troski wkładają w leczenie naszego synka. Pomimo tak trudniej operacji, jaką jest przeszczep wątroby, czuliśmy się bezpiecznie, będąc w ich rękach. Cieszymy się, że osobiście mogliśmy się pożegnać i podziękować Dr. Superina i Dr. Mohammad za przeprowadzenie operacji ratujacej życie naszego synka, a także za ich opiekę i zaangażowanie w leczenie po transplantacji wątroby. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy całemu zespołowi za ogromne zaangażowanie i troskliwą opiekę! Dziękujemy również całemu zespołowi transplantacyjnemu że szpitala Northwestern za przeprowadzenie operacji pobrania fragmentu wątroby taty i wspaniałą opiekę po operacyjną.

Czytaj również:

Brzesko: Dokonali niemożliwego. W Polsce nie miał szans na operację, ale oni się nie poddali
Już dzisiaj (31 marca) w Chicago rozpocznie się operacja dwuletniego Marcelka Kubali z Jadownik (gmina Brzesko, powiat brzeski), która ma uratować jego życie. Ponieważ zabieg przeszczepu wątroby nie był możliwy w Polsce, a operacja w USA kosztowała miliony, w zbiórkę na rzecz ratowania chłopca zaang…

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje