poniedziałek, 11 listopada 2019 09:45

Niepołomice: Hołownia w Laboratorium Aktywności Społecznej

Autor Marzena Gitler
Niepołomice: Hołownia w Laboratorium Aktywności Społecznej

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach oraz Fundacja „Lepsze Niepołomice” zapraszają na spotkanie z Szymonem Hołownią – dziennikarzem, pisarzem i publicystą.

Szymon Hołownia jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”, MediaTory, Wiktora Publiczności.

Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv. W TVP1 prowadził autorski program, a w stacji TVN wspólnie z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”. Od 2015 r. jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.

Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio „Boskie zwierzęta” (2018) i „Maryja. Matka rodziny wielodzietnej” (2019).

Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”.

Spotkanie odbędzie się w Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 26 we wtorek 19 listopada. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00.

Wstęp wolny

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje