piątek, 8 marca 2019 10:16

Niepołomice: Udana zbiórka dla Gambii

Autor Manuel Langer
Niepołomice: Udana zbiórka dla Gambii

Ponad tona odzieży, 305 par butów, pół tysiąca zeszytów, 16 rowerów, 11 hulajnóg, 10 kartonów z zabawkami, blisko 300 pluszaków – to efekt zbiórki dla Gambii zorganizowanej przez niepołomicką Akademię Karate Tradycyjnego wspólnie ze Stowarzyszeniem Conviventia Mauri oraz Gminą Niepołomice.

– To pierwsza nasza zbiórka dla Gambijczyków i Akademia z pewnością będzie ją kontynuować. Mieliśmy trochę mało czasu – zaledwie tydzień – jednak udało się zebrać naprawdę wiele rzeczy. Wierzę, że w przyszłości efekty będą jeszcze lepsze i że dzięki takim akcjom życie w dalekiej Afryce stanie się nieco łatwiejsze – skomentował Paweł Janusz, szef niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego i ambasador sportu w Gambii.

Uwaga! Kontener z zebranymi rzeczami odpływa 2 dni później, więc do wtorku (5 marca) można jeszcze przynosić rzeczy do Akademii w Niepołomicach.

Akcję Podziel się z Afryką zorganizowaliśmy wspólnie z prezesem Stowarzyszenia Conviventia Mauri Markiem Sokołowskim, który od wielu lat przeciera szlaki i dociera z pomocą do Afryki. W zbiórkę zaangażowało się wiele osób – karatecy i rodzice z naszej Akademii z Niepołomic i Dojo w TAURON Arenie Kraków, Gmina Niepołomice z burmistrzem Romanem Ptakiem na czele oraz szkoły z gminy Niepołomice (Szkoła Podstawowa w Podłężu, Szkoła Podstawowa w Staniątkach, Szkoła Podstawowa na Jazach, Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej, Szkoła Podstawowa w Zagórzu, Szkoła Podstawowa w Niepołomicach-Podgrabiu oraz Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach).

Szczegółowe wyniki zbiórki:

ZABAWKI
kartony z zabawkami – 15
pluszaki – 262
puzzle, gry – 87
samochodziki-jeździki – 13
naklejki – 5
karty – 4

SPORT
rowery – 18
hulajnogi, deskorolki – 19
piłki – 20
torby – 3
kask – 15
rolki – 18
ochraniacze na rolki – 6
skakanki – 8

ODZIEŻ
buty – 345 par
kartony z ubraniami – 17 (255 kg)
worki z ubraniami – 45 (1080 kg)

ART. SZKOLNE
zeszyty – 562
plecaki – 55
długopisy – 17 paczek
kredki, ołówki – 102 paczki
piórniki – 17
plastelina – 7
farbki – 3
książki – 33
bloki – 35
liczydło – 2
bibuła – 7
dodatkowo 2 kartony art szkolnych

INNE
wózek dziecięcy – 4
nosidełko/siodełko dziecięce – 3
krzesełko dziecięce – 1
odtwarzacz DVD – 1
płyty DVD – 26
monitor – 2
żelazko – 1
okulary – 4

Info/foto: UMN, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje