piątek, 27 stycznia 2023 23:18

Niepołomice. To co znaleźli w jego aucie nie pozostawiało wątpliwości. Grozi mu 10 lat

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. To co znaleźli w jego aucie nie pozostawiało wątpliwości. Grozi mu 10 lat

Niepołomiccy policjanci podczas rutynowej kontroli zatrzymali 22-latka z Krakowa, który miał w aucie sprzęt do kradzieży paliwa. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

25 stycznia br. około godziny 20:30, policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w Niepołomicach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Master. W trakcie czynności wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą, 22-letni mieszkaniec Krakowa miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Policjanci postanowili skontrolować pojazd pod kątem przewożonych rzeczy. W tylnej części samochodu policjanci natrafili na puste kanistry po paliwie oraz ręczną pompę do spuszczania paliwa. W trakcie trwania kontroli, 22-latek przyznał się do dwóch kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów ciężarowych oraz koparek, z których ukradł olej napędowy oraz do kradzieży oleju napędowego.

Krakowianin usłyszał łącznie 4 zarzuty. Trzy z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem oraz kradzieży oleju napędowego w ilości 1000 litrów o wartości blisko 8 tys. zł a ostatni zarzut dotyczył nie stosowania się do decyzji  o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje