środa, 18 października 2023 07:06

Nietrzeźwy taksówkarz i 75 mandatów. Policjanci podsumowali jeden wieczór na krakowskich drogach

Autor Mirosław Haładyj
Nietrzeźwy taksówkarz i 75 mandatów. Policjanci podsumowali jeden wieczór na krakowskich drogach

Policjanci „drogówki” prowadzili na terenie Krakowa kontrole w zakresie przewozu osób przez kierowców taksówek. Funkcjonariusze sprawdzali legalność wykonywania usług, sposób przewożenia pasażerów, stan trzeźwości kierowców, a także stan techniczny pojazdów.

W piątek (13 października) w godzinach popołudniowo-wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie na terenie miasta przeprowadzili działania pod nazwą "Taxi", ukierunkowane na kontrole przewozu osób. Podczas akcji policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także legalność wykonywanych usług wynikającą z Ustawy o Transporcie Drogowym.

Podczas działań mundurowi sprawdzili 99 pojazdów, ujawniając 81 wykroczeń, za które w 75 przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe. Na uwagę zasługuje interwencja, podczas której policjanci ujawnili na ulicy Balickiej w Krakowie kierującego, który poruszał się pojazdem oznaczonym jako taksówka, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierującym był 37-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna oświadczył policjantom, że chwilę wcześniej spożywał alkohol. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a sprawę do dalszego prowadzenia przekazano do komisariatu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oprócz grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka