wtorek, 3 grudnia 2019 13:53

NNW kierowcy – czy warto dokupić do ubezpieczenia OC?

Autor Bernard Szwabowski
NNW kierowcy – czy warto dokupić do ubezpieczenia OC?

Większość kierowców ogranicza się do wykupienia obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Warto jednak rozważyć dodatkowe opcje, aby zapewnić sobie znacznie szerszy zakres ochrony. Poznaj powody, dla których ubezpieczenie NNW kierowcy może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Trudno jest przewidzieć nieoczekiwane zdarzenia losowe. Można jednak łatwo zabezpieczyć się finansowo przed ich skutkami. Z pomocą przychodzi szeroka oferta ubezpieczeniowa dla kierowców, która nie ogranicza się wyłącznie do OC czy nawet AC. Ciekawym rozwiązaniem jest NNW kierowcy – polisa zabezpieczająca w razie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jak działa NNW kierowcy?

NNW kierowcy stanowi dobrowolne ubezpieczenie, które zwykle można wykupić w pakiecie z OC. Dzięki takiej polisie można uniknąć wydatków będących następstwem nieszczęśliwych wypadków. W zależności od oferty zaproponowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe, kierowca będzie mógł uzyskać odszkodowanie w razie uszkodzenia ciała i śmierci, a nawet otrzymać świadczenie pokrywające koszty leków, leczenia, rehabilitacji itp.

Ubezpieczenie NNW kierowcy zadziała wówczas, gdy do uszczerbku na zdrowiu doszło m.in. na skutek:

  • kolizji drogowej lub wypadku – także podczas postoju samochodu,
  • załadunku lub rozładunku pojazdu,
  • wsiadania i wysiadania z samochodu,
  • naprawy pojazdu na trasie.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie NNW?

Z NNW kierowcy jest identycznie jak z każdym innym ubezpieczeniem – oferta ofercie nierówna. Dlatego nie można decydować się na przypadkowe rozwiązanie. Z pomocą w wyborze korzystnej polisy przychodzi porównywarka ubezpieczeń Rankomat.pl.

Cena nie powinna być wyznacznikiem dobrej oferty, ponieważ im tańsze NNW, tym prawdopodobnie wąski zakres ochrony. Uwzględnij natomiast:

  • sumę ubezpieczenia,
  • zakres ochrony,
  • zakres terytorialny,
  • wysokość świadczenia,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Niezwykle ważnym aspektem jest właśnie wyłączenie odpowiedzialności. Warto sprawdzić, kiedy ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania. Dotyczy to najczęściej sytuacji, gdy kierowca: prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, nie miał uprawnień do prowadzenia auta, spowodował wypadek umyślnie itp.

Jak wynika z powyższego, warto dokupić ubezpieczenie NNW kierowcy. Roczna składka jest stosunkowo niska, a w zamian można zabezpieczyć się w razie nieoczekiwanych zdarzeń. Dzięki takiej ochronie samo podróżowanie stanie się mniej stresujące i bardziej komfortowe. Zawsze można bowiem liczyć na to, że w razie wypadku kierowca i pasażerowie otrzymają wsparcie finansowe od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje