piątek, 29 grudnia 2023 10:45

Nowa czworonożna siła w sądeckiej policji. Funkcjonariusz Sad jest już na miejscu

Autor Patryk Trzaska
Nowa czworonożna siła w sądeckiej policji. Funkcjonariusz Sad jest już na miejscu

Sądecka komenda policji ma nowego czworonożnego funkcjonariusza. Sad - bo tak nazywa się nowy członek policyjnej załogi jest 1,5 rocznym owczarkiem belgijskim, a w Sułkowicach kilkumiesięczne specjalistyczne szkolenie.

W 2023 roku w szeregi małopolskiej policji wstąpiło 10 psów służbowych. Jeden z nich dzielnie służy w sądeckiej komendzie. Sad przeszedł kilkumiesięczne specjalistyczne szkolenie, a obecnie pełni służbę, jako pies patrolowo-tropiący.

Co należy do zadań czworonożnego funkcjonariusza? Przeszukiwanie terenu, szukanie ludzkich śladów, zabezpieczanie odbywających się wydarzeń, czy nawet podejmowanie pościgu za przestępcami. Sad został również przeszkolony do ochrony swojego przewodnika w sytuacjach zagrażających jego życiu.

Sad został oddany pod opiekę sierżanta sztabowego Mateusza Złockiego, który nadzoruje ciągłe doskonalenie jego umiejętności w obszarze posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladów, prowadzenia pościgów i samoobrony. Wszystko to po to, aby wypracować spójny duet, bazujący na współpracy i wzajemnym zaufaniu, co jest niezwykle istotne w trakcie wykonywania służby.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka