poniedziałek, 9 listopada 2020 14:49

Nowa Huta – miejsca, które warto zobaczyć w krakowskiej dzielnicy

Autor Artykuł sponsorowany
Nowa Huta – miejsca, które warto zobaczyć w krakowskiej dzielnicy

Tereny dawnych podkrakowskich wsi zostały włączone w granice stolicy Małopolski w 1951 roku. Nowa Huta to jedna z najmłodszych dzielnic Krakowa, która staje się bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla wielu mieszkańców i przyjezdnych. Na tym obszarze znajduje się mnóstwo ciekawych architektonicznie obiektów kultury, zabytków czy terenów zielonych typu parki oraz skwery. Co warto zobaczyć? Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w tej części Krakowa? Sprawdzamy.

Atrakcje w Nowej Hucie

Nowohucka dzielnica kryje w sobie wiele tajemnic, które warto odkryć o każdej porze roku. Na tym terenie znajduje się jedna z najstarszych budowli Krakowa, czyli Kopiec Wandy. Z jego wierzchołka rozpościera się niesamowita panorama Nowej Huty. Nie brakuje tu również obiektów sakralnych, na przykład starych kościołów i współczesnych świątyń. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zabytkowe Opactwo Cystersów w Mogile, w tym Kościół św. Bartłomieja. Poza tym, warto zajrzeć na Plac Centralny im. Ronalda Reagana w Krakowie, charakteryzujący się szerokimi ulicami oraz pięknymi fasadami w stylu socrealistycznym. Nowohuckie schrony spodobają się miłośnikom historii, którzy chcą się przekonać, jak wyglądały znane obiekty w czasach PRL-u, na przykład na os. Szkolnym 37 i pod dawnym kinem Światowid. Na tym terenie znajdują się liczne trasy spacerowe, rowerowe i narciarskie, które są niezwykle atrakcyjne zimą.

Mieszkania na sprzedaż – Nowa Huta

Dzielnica jest doskonale skomunikowana z centrum Krakowa. Wbrew pozorom posiada wiele atrakcyjnych miejsc do życia. Mieszkania na sprzedaż w Nowej Hucie cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Nowoczesne projekty deweloperskie znacząco się różnią od tych, które  zbudowano w czasach  PRL-u. Wiele inwestycji mieszkaniowych jest wizytówką dzielnicy i wyznacznikiem nowoczesności oraz komfortu.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Nowej Hucie wynosi 8 307 zł. Wśród popularnych propozycji znajdują się mieszkania 1-4 pokojowe od 24 do 65 mkw z rynku pierwotnego, położone w bliskiej odległości od Centrum Handlowego M1, przedszkoli czy szkół średnich. Dużym plusem nowych inwestycji mieszkaniowych jest bliskość połączeń komunikacji publicznej. Do dyspozycji mieszkańców Nowej Huty pozostaje prywatny park, 12-osobowe windy, miejsca postojowe naziemne, place zabaw i wiele innych udogodnień.

Podsumowanie

Dzielnica otwiera się coraz bardziej na turystów. Na terenie Nowej Huty znajduje się wiele oryginalnych miejsc rodem z PRL-u, gdzie można dobrze zjeść. Poza tym można tu napić się dobrej kawy, a przy okazji poczytać książkę. Bardzo klimatyczne kawiarnie są zlokalizowane na Osiedlu Zgody 7 oraz na os. Centrum E 25. Turyści mogą wygodnie dojechać na Nową Hutę tramwajem linii 4 oraz 70. Mieszkańcy Nowej Huty mogą też korzystać z bogatej infrastruktury i licznych ścieżek rowerowych, które przybiegają z Placu Centralnego, przez Aleję Jana Pawła II, Mogilską do ulicy Lubicz. Trasa liczy 8 km, a na jej pokonanie trzeba przeznaczyć ok. 30 minut. Do Nowej Huty warto też dojechać z centrum miasta samochodem.

Opracowanie: GetHome.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje