sobota, 1 października 2022 21:10

Nowe fakty w sprawie auta Jakuba B. Ktoś je podrzucił po zaginięciu?

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowe fakty w sprawie auta Jakuba B. Ktoś je podrzucił po zaginięciu?

Jakub B. zaginął 22 września w Krakowie. W czwartek (29 września) w Płaszowie policjanci odnaleźli samochód, który należał do lidera sądeckiej Lewicy. Teren był wcześniej przeszukiwany i auta tam nie znaleziono.

W rozmowie z Głosem24 Mikołaj Mieszkalski informuje, jak doszło do odnalezienia auta Jakuba B.

– Samochód został odnaleziony w związku z informacją mailową, którą otrzymaliśmy. Powiadomiliśmy o tym fakcie brata zaginionego, który przekazał informację policji. Policja w rozmowie telefonicznej poprosiła, aby brat zaginionego przyjechał w miejsce, gdzie znajdował się samochód celem rozpoznania pojazdu. Kiedy mężczyzna rozpoznał samochód swojego brata, policja podziękowała mu i poprosiła o opuszczenie terenu ze względu na jego zabezpieczenie

– mówi Mikołaj Mieszkalski z Grupy Poszukiwawczo–Śledczej Umbra i dodaje, że auto zostało znalezione na Stoczniowców 1.

Nasz rozmówca zwraca uwagę na to, że we wtorek (27 września) Umbra przeczesywała teren Płaszowa i nie odnalazła tam pojazdu. Nie wiadomo, kto podrzucił auto w ten rejon między wtorkiem a piątkiem.

W rozmowie z Głosem24 policja potwierdziła, że na terenie Płaszowa odnaleziono Renault Megane - auto należące Jakuba B.

– Cały czas trwają policyjne działania. Na miejscu był pies tropiący i był pluton alarmowy oddziału prewencji, który sprawdzał rejon, w którym znaleziono samochód

– powiedział podkom. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Mikołaj Mieszkalski w rozmowie z Glosem24 potwierdził, że jest w stałym kontakcie z rodziną zaginionego, a poszukiwania będą trwały dalej.

Zaginięcie Jakuba B.

Sprawa zaginięcia Jakuba B. jest bardziej skomplikowana. w ogólnopolskich mediach (między innymi w TVP Info) pojawiły się doniesienia o rzekomym przestępstwie, którego miał dopuścić się Jakub B. Chodziło o wykorzystanie seksualne jednej z uczestniczek szkolenia w krakowskim hotelu Hilton.

Czytaj również:

Afera seksualna w tle!? Sprawa zaginięcia Jakuba B., lidera sądeckiej Lewicy coraz bardziej zagmatwana
Wiadomości Nowy Sącz: Jakub Bocheński zaginął 22 września. Jak informuje “Gazeta Krakowska”, mężczyzna jest podejrzewany o napaść seksualną. Jego ofiara miała brać udział w tym samym szkoleniu w krakowskim hotelu.
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka