poniedziałek, 10 lutego 2020 15:48

Nowy Sącz. Integracyjny bal z Majką Jeżowską

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Integracyjny bal z Majką Jeżowską


Czteroletnia Julka i dziewięcioletni Błażej zostali wybranymi przez prezydenta Ludomira Handzla królową i królem XX Integracyjnego Balu "Radość wasza - radość nasza", zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Beskidzkie Więzi". Wyboru w imieniu prezydenta dokonała kierownik Referatu Ochrony Zdrowia Agnieszka Szeliga.

W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu 6 lutego br., w asyście sądeckich studentów i rodziców, bawiła się kilkusetosobowa grupa najmłodszych mieszkańców naszego regionu, a organizatorzy zadbali o to, by nie zabrakło im atrakcji. Swoje największe hity zaśpiewała pochodząca z Nowego Sącza Majka Jeżowska, tradycyjnie był też konkurs na króla i królową balu.

Jak co roku stanowisko strzelnicze przygotowali funkcjonariusze Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu. Tradycyjnie wzięli w nim udział także sądeccy policjanci, którzy podczas zabawy przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mogli wziąć udział w quizie, w którym za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania z zakresu bezpieczeństwa dzieci losowały drobne upominki. Uczestnicy imprezy mogli również odbić swoje linie papilarne i zobaczyć z bliska, jak wygląda sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z kolei wśród rodziców policjanci promowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.

Jedną z atrakcji było również stanowisko do pierwszej pomocy, gdzie studenci Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przygotowali specjalne prezentacje dla najmłodszych. W wydarzeniu brali udział także przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

inf. i foto: UMNS KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje