poniedziałek, 20 stycznia 2020 13:41

Nowy Sącz. Kradły w Małopolsce, na Śląsku i na Podkarpaciu

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Kradły w Małopolsce, na Śląsku i na Podkarpaciu

Sądeccy  policjanci rozwikłali zagadkę licznych kradzieży kieszonkowych i włamań do bankomatów, do których dochodziło na terenie Małopolski, Śląska i  Podkarpacia. Sprawcami okazały się dwie mieszkanki Sądeczczyzny.

Sądeccy  mundurowi przez kilka miesięcy, we współpracy z Wydziałem Techniki  Operacyjnej i Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej  Policji w Krakowie, prowadzili  intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców  licznych kradzieży kieszonkowych. Jak się później okazało, były za nie  odpowiedzialne dwie kobiety – 48 i 54-latka.

Ich  łupem najczęściej padały portfele z gotówką, dokumentami oraz kartami  debetowymi i kredytowymi, przy pomocy których dokonywały kradzieży  pieniędzy z bankomatów. Przestępczy  proceder trwał ponad rok, a kradzieże miały miejsce na terenie obiektów  handlowych w Nowym i Starym Sączu, Limanowej, Krakowie, Katowicach,  Jaworznie, Jordanowie, Myślenicach, Dębicy, Krośnie, Gorlicach, Stalowej  Woli, Strzyżowie, Sędziszowie Małopolskim,  Zatorze, Trzebini, Dąbrowie Tarnowskiej, Ropczycach, Lesku,  Andrychowie, Olkuszu, Nowym Targu, Bieczu, Makowie Podhalańskim,  Tarnobrzegu i Zakopanem.

Na  podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sądeccy policjanci  zarzucili kobietom popełnienie łącznie 70 przestępstw – 39 kradzieży  pieniędzy, dokumentów i kart bankomatowych  oraz 31 kradzieży do bankomatów, które są kwalifikowane jako kradzieże z włamaniem, za co zgodnie z zapisami  kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Dla  54-latki wyrok będzie bardziej surowy z uwagi na fakt, że popełniała  przestępstwa w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku  wystosowanego przez policjantów,  a następnie prokuraturę i zastosował wobec 54-letniej sprawczyni środek  zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

inf. KMP w Nowym Sączu

Nowy Sącz - najnowsze informacje